E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Euro

Etiketim: euro

Euro zbret në 124.5 lekë, afër nivelit më të ulët të...

Monedha e përbashkët ka shënuar një tendencë të lehtë rënëse përgjatë ditëve të fundit, e cila ka qenë e qëndrueshme dhe graduale, duke e...

Kursi i këmbimit për sot, Euro vjen me lajme të mira

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit...

Euro nuk gjen paqe, sërish luajtje në tregun e këmbimit valutor

Monedha e përbashkët e ka nisur javën e zhvlerësuar përkundjet monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye me...

Euro mund të bjerë më tej – Ekspertët: Tregu ka krijuar...

Me shumë gjasa, euro do të zhvlerësohet më tej në kursin e këmbimit valutor. Eksperti i tregjeve financiare, Elvin Meka, thotë se balancat e...

Euro zbret nën 125 lekë për herë të parë që nga...

Monedha e përbashkët ka vijuar rënien e fortë të saj edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro...

Këmbimi/Euro nën nivelin e 125 lekëve – Të zhvlerësuara edhe Paundi...

Euro e ka nisur javën më rënie, gati me 1 për qind krahasuar me ditën e premte. Blihet sot me 124.80 lekë dhe shitet...

Euro “godet” buxhetin

Të dhënat zyrtare nga INSTAT tregojnë se në tre muajt e parë të vitit, ekonomia shqiptare u rrit me 4.45 për qind, çka përbën...

Eurot në “Toyota”, Klevi Lika kërkon lirinë: Do vazhdoj shkollën

Një nga të arrestuarit për 3.4 milionë eurot e sekuestruara në dy mjete “Toyota” në portin e Durrësit pak kohë më parë kërkon lirinë. Klevi...

Ç’ndodh me valutën? Pas rënies, euro s’ndal rritjen. I afrohet 127...

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të fortë dje në tregun e brendshëm valutor, duke arritur në nivelin më të lartë që nga...

“Fundoset” leku, euro në nivelin më të lartë që kur BSH...

Kjo javë ka nisur me një forcim të valutave kundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...