E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Euro

Etiketim: euro

Këmbimi valutor – Euro e dobët përballë lekut

Dita e mërkurë ka regjistruar luhatje të lehta në tregun e këmbimit valutor vendas. Monedha europiane vijon të shfaqet ende e dobët përballë valutës...

200 mln euro të humbura nga falimentimi i bankës në Singapor,...

Sipas disa informacioneve për 360grade.al, një nga Bankat më të mëdha të Singaporit, ka falimentuar vitin e kaluar, duke gëlltitur dhjetëra milliarda dollarë “kursime”...

Kursimet e shqiptarëve në euro arrijnë rekord, ja sa është shuma

Euro është një monedhë mjaft e preferuar e kursimtarëve shqiptarë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë, që raportohen në monedhën përkatëse, bëjnë të ditur...

Çfarë po ndodh me Euron e Dollarin? Ja kursi i këmbimit

Pas festave të fundvitit ku Euro dhe Dollari humbën shumë pikë, duket se fundi monedha europiane dhe ajo amerikane e kanë marrë veten. Kështu sipas...

Bankat po blejnë valutë, euro kërcen sërish

Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rritje ditët e fundit, duke rikuperuar pas rënies që shënoi në pjesën e parë të javës së kaluar. Sipas...

Kursi i këmbimit, Euro tenton të rimarrë veten – Rriten lehtë...

Java ka nisur pozitive për monedhat kryesore ndërkombëtare, të cilat kanë regjistruar një rritje të lehtë nga dita e premte kundrejt valutës kombëtare, lekut. Tashmë...

Euro shënon rritjen më të madhe që nga qershori, ja me...

Euro ka shënuar rritjen më të madhe ditën e sotme në tregun e këmbimit valutor në tregun vendas dhe ka nisur të rritet pas...

8 janari pika e kthesës -Çfarë po ndodh me euron në...

Java e dytë e janarit ka nisur me një rikuperim të monedhës euro kundrejt lekut. Në ditët e para të vitit, monedha europiane nuk...

Euro kërcen mbi 124 lekë, pritet normalizim pas kësaj date

Euro ka vijuar rritjen e shpejtë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me...

Euro fiton ndjeshëm pikë ndaj lekut, a do të zgjasë trajektorja...

Monedha e përbashkët ka fituar ndjeshëm pikë ndaj lekut ditën e sotme, duke u këmbyer me 123.81 lekë, ose 0.26 lekë më shumë se...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...