E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Eugjen Merlika

Etiketim: Eugjen Merlika

Martirizimi i heshtur i Nënë Terezës, përballë regjimit komunist

Nga: Eugjen Merlika Kaluan dy vjet nga shёnjtёrimi i Nёnё Terezёs, nga dita kur Papa Françesku shpalli shёnjtore tё parёn grua tё lindur nё kombin shqiptar....

“Erdhi gogoli”, flet i mbijetuari i Kampit të Tepelenës: Isha 6...

Eugjen Merlika, një nga të mbijetuarit e kampit të Tepelenës, nipi i Mustafa Merlikës është rikthyer pas në kohë ku ka treguar vuajtjet gjatë...

Tepelena

Rrëfimi në ’91 i Eugjen Merlikës, i cili ndodhej në Kampin e Tepelenës në moshën 6-vjeçare. Në mënyrë konstante të gjitha dëshmitë që vijnë...

Merkel: Marrëveshje afatgjatë me Trumpin, Europa të jetë e bashkuar

(Intervistë me Kancelaren në prag të G20) Intervistë e Giovanni di Lorenzo dhe Bernd Ulrich, me një koment nga Danilo Taino “Corriere della Sera” “Mbi G20 gjendja...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Më shumë mandate për PS sot?

Nga Eduard Zaloshnja - Në daljen e tij të fundit në një studio televizive (ka dalë në dhjetëra...

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...