E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Ervin Bushati

Etiketim: Ervin Bushati

“Plehrat”, Ervin Bushati: Është bërë gogol, importi sipas listës së gjelbër...

I ftuar në studion e Report Tv për diskutimin e çështjes së plehrave, deputeti i PS, Ervin Bushati deklaroi se ka një keqkuptim, pasi...

Deputeti bëhet i ndjeshëm. Një urim të veçantë për Reformën

Deputeti i PS-së, Ervin Bushati, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për reformën në drejtësi në emër të së ardhmes dhe të fëmijëve. Nëpërmjet profilit...

Tre deputetë socialistë kërkojnë rikthimin e importit të plehrave

Një projektligj i propozuar nga deputetët Eduard Shalsi, Ervin Bushati dhe Bujar Derveni kërkon lejimin e industrisë ricikluese të importojë mbetje si plastikë dhe...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...