E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Ervin Bushati

Etiketim: Ervin Bushati

Deputeti i PS, Bushati: Optimist për marrëveshje. “Çadërzimi”, synim elektoral

Deputeti i PS, Ervin Bushati u shpreh optimist për arritjen e një marrëveshje mes palëve për zgjidhjen e ngërçit politik. Në studion e lajmeve...

Ironia e deputetit socialist për PD-në: Do të zhduket si dinozaurët

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati ka komentuar situatën politike në vend si dhe mospjesëmarrjen e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 18 qershorit. I ftuar...

Bushati: Shqipëria në Evropë, misioni ynë i përbashkët

Deputeti i PS-së Ervin Bushati e shikon Shqipërinë në Evropë, ashtu si edhe rajonin Ballkanit. Ai ka marrë pjesë në forumin e partive Social-Demokrate të...

PS, Ervin Bushati: Koalicioni me LSI do vazhdojë, shumë shpejt marrëveshja

Deputeti Ervin Bushati shprehu besimin se koalicioni me LSI do të vazhdojë dhe shumë shpejt do të arrihet marrëveshje. Në “Intervistën e Mbrëmjes” në...

PS, Ervin Bushati: Nëse do zgjedhje të lira, Basha mos ta...

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati tha se mazhoranca është tepër solide dhe e qetë dhe pavarësisht disa zërave kundër ministrat e rinj shumë...

Veliaj nis fushatën te Njësia Nr.8: Modeli i Bashës, jo për...

Në kuadër të riorganizimit për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 18 qershorit, Erion Veliaj,  anëtar i Kryesisë së PS, dhe deputeti i PS, Ervin...

“Ta du protestën, por…”/Deputeti i PS “kopjon” këngën dhe ia dedikon...

Protesta e Partisë Demokratike, e cila sot hyri në ditën e gjashtë, ka nxitur reagimeve të qeverisë, e cila nuk lë rast pa komentuar atë që...

PS, Bushati: Protesta e PD shumë mirë, çadra e Bashës gabim

Deputeti socialist, Ervin Bushati, sheh një paradoks në kauzën e opozitës, protesta e së cilës vijon prej pesë ditësh. I ftuar në Ora News, Bushati...

Deputeti socialist i kujton LSI-së se: Qeveria matet me punë dhe...

Partia Socialiste është e gatshme të vijojë bashkëqeverisjen me LSI-në dhe është e ndërgjegjshme se reformat e ndërmarra nga kjo qeveri nuk do të...

Rrëfimi i Bushatit: Ftesa në inaugurimin e Trump dhe marrëdhënia me...

Deputeti socialist, Ervin Bushati flet për "Koha Jonë":Nuk ka kohë për eksperimente me votimin elektronik Intervistoi: Redjon Shtylla Inaugurimi i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump,...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...