E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Erjon Brace

Etiketim: Erjon Brace

“Çohuni ju thashë, karagjoza”, Erjon Braçe fyen kolegët e tij në...

Ndodh edhe kjo. Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe është përfshirë në një situatë të sikletshme paraditen e sotme rreth orës 10:06 minuta...

Erjon Braçe: Vetting për pronarët e lojërave të fatit

Deputeti i PS, Erjon Braçe, gjatë seancës së sotme në Kuvend ka folur për dekretin e presidenti mbi të ardhurat nga tatim-fitimi. Braçe theksoi...

Projektligji, Braçe: Të ndalohet financimi i ekipeve sportive me para nga...

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe deklaroi se ligji i ri i lojërave të Fatit do të rikthehet për votim në Kuvend. Ai tha...

Tre deputetët e PS-së që votuan kundër shtyrjes së hetimeve për...

Kanë qenë 3 deputetë të mazhorancës qeverisëse që kanë zgjedhur të votojnë kundër kërkesës së PD-së për zgjatjen me 3 muaj të punës së...

Vettingu në politikë, Braçe: Basha kërkon të shmangë drejtësinë e re

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, deputeti Erjon Braçe deklaroi në emisionin “45 Minuta” të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv se...

Rama e takoi në “Juventus Stadium”, por Braçes i vjen fanella...

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, janë të dy tifozë “të thekur” të Juventusit. Njëri bëri foto me yllin e skuadrës,...

Bixhozi, Presidenti, Propaganda dhe unë kundër të treve!

Nga Erjon Braçe President, mendojmë ndryshe ndaj kemi votuar ndryshe! Ju dhe Unë natyrisht! Lexova dje herët në mëngjes, qyshkur Dekreti juaj u bë prezent në Kuvend,...

Erjon Braçe: Hajdaraga na shpëtoi nga kurthi për të na vrarë

Deputeti socialist Erjon Braçe, ishte një nga kolegët më të vjetër me Luan Hajdaragën. Teksa e cilëson si shok dhe vëlla të madh, Braçe përmes...

PS rrëzon amendamentin e Braçes, lë në fuqi taksën e Ahmetajt

Kuvendi miratoi disa projektligje në seancën e sotme, mes tyre edhe atë për “Për një shtesë në ligjin “Për tatimin mbi vlerën e shtuar”....

Deputeti ironizon Braçen: Këtë herë nuk ta mbajti

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka ironizuar dhe ka kritikuar kolegun e PS-së, Erjon Braçe, për qëndrimin që ka mbajtur për çështjen e Teatrit...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...