Ballina Etiketimet Erisa Xhixho

Etiketim: Erisa Xhixho

Xhixho: Edi Rama është pengmarrësi i Arsimit të Lartë

Zv.kryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, ishte e ftuar në edicionin e lajmeve të Syri.net, ku ka komentuar zhvillimet e fundit në Shqipëri. Xhixho tha se...

Erisa Xhixho kritika për ligjin e Arsimit të Lartë: Duhet të...

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka qenë e ftuar në studion e Fax News, ku ka komentuar dhe qëndrimin e qeverisë për protestën e...

Erisa Xhixho: Protesta e studentëve sot më e fuqishme se kurrë

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se protesta e sotme ishte më e fuqishme se kurrë. " Ata...

Erisa Xhixho: Studentët thyen frikën se kjo shoqeri e ka shuar...

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho në takimin e Lëvizjes së Grave për Integrim ka deklaruar se studentët kanë thyer frikën se kjo shoqëri e...

Parisi u dogj, Xhixho: Rama nuk do dialog por…

Në mbështetje të protestës së banorëve të ''Astirit'', ishin edhe deputetë të opozitës. Në fjalën e saj, këshilltarja e LSI-së në bashkinë e Tiranës,...

“Unaza e Re”, Xhixho: Jemi pro projektit, qytetarët të dëmshpërblehen pa...

Zgjerimi i Unazës së Re duket se është një çështje që ka shkaktuar shumë tension ditët e fundit në kryeqytet. Banorët e kësaj zone...

Erisa Xhixho: Mazhoranca, sjellje arrogante dhe antikushtetuese 

 Anëtarja e LSI në Këshillin Bashiak të Tiranës, Erisa Xhixho në televizionin FAX NEWS ka sqaruar arsyet e bojkotit të mbledhjes së Këshillit Bashkiak. Përse...

Erisa Xhixho: 3 muaj dashuri,me netë pa gjumë, por e bekuar...

Para pak kohësh nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho solli në jetë fëmijën e saj të dytë vogëlushen Nikol. Këtë herë ka qenë vetë nënkryetarja e...

Vjen në jetë Nikol, Erisa Xhixho bëhet nënë për herë të...

Lajmin e bukur se ishte shtatzënë e dha kur ishte konkurronte në spektaklin “C’est la vie”. Por tani pritjes së ëmbël i ka ardhur...

Nënkryetarja e LSI: Kam refuzuar shumë poste brenda partisë

Erisa Xhixho është një nga emrat më të komentuar të politikës shqiptare, e cila prej vitesh është pjesë e LSI-së. Momentalisht është në pozicionin...

EDITORIAL

“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha

-"Bomba" e dytë e "Zëri i Amerikës" kundër qeverisë . Publikohen përgjimet që implikojnë deputetë dhe zyrtarë...

FORUM

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...

Sulmi i Kryeministrit të vendit tim kundër “Zërit të Amerikës”, akt i turpshëm dhe i papërgjegjshëm!

Nga Luan Rama - Kryeministri i vendit tim sulmon edhe “Zërin e Amerikës”, zërin e lirisë, atë tribunë...