E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Erion Veliaj

Etiketim: Erion Veliaj

Veliaj: Neandertalët e SHQUP, mavri me bojë që i nxorën bojën...

Pas ngjarjes në Kuvend, ku Edi Paloka i hodhi bojë kryeministrit Edi Rama ka reaguar edhe kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj. Duke e...

Konflikti Kelmendi- Veliaj, PD akuza kryebashkiakut

Demokratët përmes një njoftimi për shtyp i kanë kërkuar kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj që të shpjegojë konfliktin e tij me biznesmenin e Kosovës...

Veliaj: Puna për zhvillimin e Tiranës nuk ndalet; është kryeqyteti modern...

Tirana festoi sot 99 vjetorin e shpalljes Kryeqytet i Shqipërisë. Bashkia e Tiranës organizoi një sërë aktivitesh jo vetëm në përkujtim të çasteve më...

Deputeti Kelmendi-Veliajt: Mashtrove me lejen e ndërtimit, kërkon dhuratë 5 mln...

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, njëkohësisht edhe biznesmen, Ramiz Kelmendi, ka ngritur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, lidhur...

Veliaj: Tirana ka nevojë për Unazën e Madhe më shumë se...

Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj u shpreh i vendosur se Unaza e Madhe do të ndërtohet. Gajtë fjalës së tij në 99-vjetorin e Tiranës kryeqytet,...

Ngjela: Ç`mendoj për Veliajn dhe Bashën

I ftuar në “E Diell” për promovimin e librit të tij më të ri ‘Hakmarrja e një gruaje” avokat Spartak Ngjela ndër të tjera...

Moti me erë të fortë në Tiranë, Veliaj thirrje qytetarëve: Bashkëpunoni...

Edhe pse një kohë më e ngrohtë se ditët e tjera, e diela në Tiranë po shoqërohet me erë të fortë, çka në disa...

Unaza, Braimllari: Edi Rama dhe Erion Veliaj pjesë e një bande...

Banorët e Unazës së re, kanë dalë sërish në protestë mbrëmjen e sotme, ku kanë kërkuar anulimin e projektit korruptim. Nën thirrjet  ‘E duam Shqipërinë...

Gjendet zgjidhja: Shtyhet vlefshmëria e kartave të identitetit që skadonin, zgjatet...

Vlefshmëria e kartave të identitetit zgjatet deri më 31 dhjetor 2019 Lajmi u bë i ditur nga kryetari i bashkisë, Erjon Veliaj. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Shtëpia e Kadaresë kthehet në muze, Veliaj: Epiqendër për turistët

Shkrimtari Ismail Kadare feston sot 83-vjetorin e lindjes. Por, ky përvjetor vjen ndryshe për njeriun e letrave shqipe, shtëpia e të cilit shumë shpejt...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...