E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Erion Veliaj

Etiketim: Erion Veliaj

Tirana rinis fushatën e mbjelljes së 100 mijë pemëve

Tirana do të rinisë fushatën e madhe të mbjelljes së 100 mijë pemëve, për të vijuar revolucionin e gjelbër për kryeqytetin. I pranishëm në...

“Tirana Bus Terminal”, javën e ardhshme nis puna (FOTO)

Pas përfundimit të një sërë projektesh të rëndësishme për kryeqytetin, si ai i sheshit “Skënderbej”, Pazari i Ri, apo edhe vijimi i projektit për...

Veliaj: Ja si ia “mblodhi” polici bashkiak tre italianëve që…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka rrëfyer një episod ku tre studente italianë, të cilët pasi kishin përfunduar piknikun në kodrat e...

Rama dhe Veliaj takim me Ruçin për Teatrin

Një ditë para seancën plenare, mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama është parë teksa futet në Kryesinë e Kuvendit, ku do të zhvillojë një...

“Rrno për me gatue”, Veliaj: Jo patatina por perime

"Rrno për me gatue" është titulli që jo më kot është përzgjedhur për aktivitetin e zhvilluar në Pazarin e ri në Tiranë ku 12...

Ndrenika-Veliajt: Si shkolla “Kosova”, edhe Teatri i ri do ndërtohet më...

Rikthimi i shkollës simbol të kryeqytetit, nga e cila kanë dalë shumë talente dhe figura të rëndësishme të jetës publike në vendin tonë, ka...

Veliaj letër emocionuese për nxënësit e Tiranës: Me dëshirë e vullnet, kaloni...

Sot nxënësit e shkollave të Tiranës kanë marrë edhe një letër frymezuese e me keshilla nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes së cilës ai u...

Erion Veliaj: Shkolla “Kosova”, më e bukura e Tiranës

Pas 15 vitesh, shkolla 9-të vjeçare “Kosova” çeli sot dyert e saj për të mirëpritur 400 nxënës, si shkolla më moderne dhe më e...

U konfirmua! Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa, në pritje të një...

Jo më larg se para një jave në Amfiteatrin e Tiranës është organizuar një mbrëmje speciale në nder të 30-vjetorit të krijimit të “Elita...

Veliaj: Me fillimin e vitit të ri shkollor, do jenë gati...

Kreu i bashkisë Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim ditën e sotme me administratorët e njësive për Tiranën. Veliaj diskutoi për pastrimin e Tiranës...

EDITORIAL

Festivali Folklorik Ballkanik dhe Tirana

Në Tiranë po zhvillohet "Festivali Folklorik i Ballkanit" me gamë përfaqësimi nga të gjithë Rajoni. Përzgjedhja e...

FORUM

Mustafa Nano: Godina e Teatrit është e shëmtuar, por Rama po sillet si sundimtar

Mustafa Nano thotë se ajo ç’ka e shqetëson në çështjen e Teatrit nuk është shembja e godinës...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...