E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: Erdogan

“Ma hiqni qesen nga koka se po mbytem”, fjalët e fundit...

Një regjistrim audio brenda konsullatës së Arabisë në Stamboll ka zbuluar fjalët e fundit të Jamal Khashoggi që u vra brenda të njëjtit vend....

Erdogan: Vrasja e gazetarit saudit ishte e planifikuar

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan tha se ekzistojnë dëshmi të forta se vrasja Jamal Khashoggi, në konsullatën saudite në Stamboll ishte e planifikuar, Gjatë fjalës...

Kërcënimi nga dollari, Erdogan del me propozim të fortë: Ja çfarë...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, propozoi shqyrtimin e alternativës për tregti me valuta vendase, duke thënë se varësia ndaj dollarit amerikan ka filluar...

Erdogan premton hakmarrje: Na vranë 7 do vrasim 700

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan premton hakmarrje të ashpër për shtatë ushtarët turq të vrarë nga terroristët kurdë orët e para të mëngjesit të...

Erdogan shpreson në përmirësimin e marrëdhënieve me SHBA-në

Presidenti i Turqisë,Rexhep Taip Erdogan, tha të hënën se vendi i tij shpreson t’i përmirësojë marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara, pas tensioneve që ka...

Erdogan, akuzë të fortë në Nju Jork dhe paralajmëron: Bota të...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) është shndërruar në një strukturë...

David Phillips: Erdogan, një mik i rremë i Shqipërisë, po nënshtron...

Lidhja e drejtpërdrejtë e partneritetit strategjik me Turqinë, krijon varësi të ekonomisë shqiptare ndaj asaj turke. Kështu mendon David Phillips, ish-këshilltari i lartë për...

Nëse lë Turqinë në dorë të Rusisë e Iranit, Perëndimi mund...

Vlera e lirës turke ka rënë me 40% përkundrejt dollarit brenda këtij viti. Marrëdhëniet midis dy vendeve arritën në pikën më të ulët kur...

Erdogan merr dhuratën luksoze 400 milionë dollarëshe

Plotë 400 milionë dollarë ka kushtuar dhurata luksoze që emiri i Katarit i ka bërë presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Bëhet fjalë për...

Marrëveshja Turqi-Rusi, çfarë u arrit në takimin me Putin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke vënë në dukje se me presidentin rus, Vladimir Putin, edhe njëherë janë dakordësuar për zgjidhjen e çështjes...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...