E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Zgjatja e paraburgimit për Nehat Thaçin e papranueshme

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka reaguar pas vazhdimit të paraburgimit nga autoritetet serbe ndaj drejtorit të Policisë së Kosovës për rajonin...

Çelet Konsullata e përbashkët Shqipëri-Kosovë në Mynih

Në një aktivitet të posaçëm të organizuar me pjesëmarrjen e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver...

Prishtina Zyrtare kundër Ramës: Mos u përziej në raportet tona me...

Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, në një reagim ndaj vizitës së Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Beograd dhe Nish, ka përjashtuar...

Ministri Hoxhaj: Tre shtete të tjera pritet të njohin Kosovën

PRISHTINE – Ministri kosovar i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, informoi të premten se brenda këtij viti pavarësia e Kosovës do të njihet nga...

Hoxhaj paralajmëron tri njohje të reja të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka bërë me dije të premten se brenda këtij viti pavarësia e Kosovës...

Hoxhaj​:​ ​Dialogu​ ​i​ ​pakuptimtë​ ​nëse​ ​nuk​ ​përfundon​ ​me​ ​njohje​ ​nga Serbia

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në Forumin e Dubrovnikut, ku në panelin për “Sfidat gjeopolitike” me...

Hoxhaj: Nota verbale turke e papranueshme dhe e pazakontë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, i tha Radios Evropa e Lirë se nota verbale e Ambasadës turke në Prishtinë “është e pazakontë...

Hoxhaj shpreh ngushëllimet për viktimat në Francë

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka shprehur ngushëllime, solidarizimin dhe përkrahjen për qeverinë franceze, popullin e saj dhe familjet  e...

Hoxhaj kërkon njohjen nga Greqia, Izraeli, Singapori dhe Sudani i Jugut

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar takimet me diplomatë në New York. Përveç takimeve me përfaqësues të...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...