E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Kosova faktor stabiliteti në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim, sot, një delegacion zyrtarësh të lartë nga Republika Arabe...

Enver Hoxhaj: I qëndroj deklaratave për rolin e Ramës në rajon

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë të gjatë për emisionin “Arena” nga Dritan Hila në Rtv Ora News, ka rrëfyer...

Hoxhaj viziton Singaporin: Nga njohja drejt bashkëpunimit ekonomik

Singapor, 23 janar 2017 - Dy muaj pas njohjes nga Singapori, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka qëndruar për vizitë...

Ministri Hoxhaj, letër 49 ministrave të Jashtëm

Dy ditë pas provokimit me trenin “rus”, më 16 janar ministri Hoxhaj ua ka nisur një letër 49 homologëve të tij, duke ua bërë...

Hoxhaj: Serbia synon të krijojë hendek mes Kosovës e Francës

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, akuzon Serbinë se po keqpërdor interpolin dhe se synon të krijojë hendek mes Kosovës dhe Francës. Gjatë seancës së jashtëzakonshme,...

Shpërthen kreu i diplomacisë kosovare, Hoxhaj në Varshavë e krahason Daçiçin...

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj është treguar majft i ashpër ndaj homologut të tij serb Ivica Daçiç gjatë një takimi të ministrave...

Hoxhaj lobon për njohje

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot ministren e Jashtme të Madagaskarit, Beatrice Atalla, në kuadër të...

Pa njohjen e Kosovës nga Serbia, Ballkani mbetet në Status Quo

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare “Globsec Tatra Summit” që po mbahet në...

Hoxhaj: Zgjatja e paraburgimit për Nehat Thaçin e papranueshme

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka reaguar pas vazhdimit të paraburgimit nga autoritetet serbe ndaj drejtorit të Policisë së Kosovës për rajonin...

Çelet Konsullata e përbashkët Shqipëri-Kosovë në Mynih

Në një aktivitet të posaçëm të organizuar me pjesëmarrjen e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...