E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Presidenti Meta: Të rritet bashkëpunimi me Kosovën

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Zëvendës Kryeministrin e Kosovës, Enver Hoxhaj. Në një foto të postuar në Facebook nga takimi, kreu  i...

Ruçi: Parlamenti shqiptar, mbështetje të plotë për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, priti sot Enver Hoxhaj, Zëvëndëskryeministër dhe Ministër i Integrimit i Kosovës. Gjatë takimit u diskutua mbi...

Zëvendëskryeministri i Kosovës ftesë nga Beogradi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë ftesë për pjesëmarrje në edicionin e tetë të Forumit të Sigurisë në Begorad. Ky forum do të mbahet...

Hoxhaj: Kosova shpreson për marrëveshje me Serbinë deri në pranverë

Kosova parashikon të arrijë një marrëveshje me Serbinë, gjë që do t’u mundësonte të dyja vendeve të përparonin drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian e...

Hoxhaj: Asociacioni të formohet paralelisht me anëtarësimin tonë në OKB

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot bashkëbisedim me Komisionin për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, në lidhje me bashkëpunimin rajonal,...

Hoxhaj: Anëtarësimi në OKB dhe Asociacioni, në të njëjtën kohë

Krijimi i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe duhet të bëhet paralelisht me anëtarësimin e Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, thotë zëvendëskryeministri...

Hoxhaj: Serbia po synon të nxisë tensione në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në mediat serbe në lidhje me gjoja intervenim të mundshëm të Policisë...

Hoxhaj: Do të kërkojmë përkrahjen e Listës Serbe për demarkacionin nëse...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se është fakt i pamohueshëm që kundërshtimi i LDK-së dhe i...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...