E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Enver Hoxhaj

Etiketim: Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Trepça dhe as resurset tjera kurrë nuk do të jenë...

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratave të zëdhënëses së Komisionit Evropian, Maja Kocijancic në lidhje me futjen e Trepçës në bisedimet me Serbinë. Hoxhaj...

Hoxhaj: Mbështetja e Rusisë ndaj Serbisë, ndikon keq në rajon

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq për mbështejen pa kushte të Rusisë ndaj shtetit...

Nuk dinte të bënte Shqiponjën, Enver Hoxhaj reagon pasi u bë...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili ditë më parë u bë hit në media për shkak se e bëri shqiponjën më ndryshe se të gjithë...

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Hoxhaj: Serbia s’duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se Serbia nuk duhet të ketë frikë nga Kosova në Interpol, por nga e kaluara e saj e pazgjidhur kriminale. Përmes...

Presidenti Meta: Të rritet bashkëpunimi me Kosovën

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Zëvendës Kryeministrin e Kosovës, Enver Hoxhaj. Në një foto të postuar në Facebook nga takimi, kreu  i...

Ruçi: Parlamenti shqiptar, mbështetje të plotë për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, priti sot Enver Hoxhaj, Zëvëndëskryeministër dhe Ministër i Integrimit i Kosovës. Gjatë takimit u diskutua mbi...

Zëvendëskryeministri i Kosovës ftesë nga Beogradi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë ftesë për pjesëmarrje në edicionin e tetë të Forumit të Sigurisë në Begorad. Ky forum do të mbahet...

Hoxhaj: Kosova shpreson për marrëveshje me Serbinë deri në pranverë

Kosova parashikon të arrijë një marrëveshje me Serbinë, gjë që do t’u mundësonte të dyja vendeve të përparonin drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian e...

Hoxhaj: Asociacioni të formohet paralelisht me anëtarësimin tonë në OKB

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot bashkëbisedim me Komisionin për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, në lidhje me bashkëpunimin rajonal,...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...