E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Enver Hoxha

Etiketim: Enver Hoxha

Peka: Në librin e tij, Pol Miliez shkruan se Mehmeti është...

Maxhun Peka, ish-ambasador në Vietnam, Francë dhe Kinë, rrëfen në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emsionin Debati në ''Channel One'', për Enver Hoxhën...

Media po ushqen nostalgjinë për komunizmin (VIDEO)

Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC) shprehu shqetësim mbi mënyrën si i shkruan aktualisht shtypi shqiptar dosierët mbi Sigurimin e Shtetit dhe diktaturën. Drejtuesja...

Miqësia e panjohur e Enver Hoxhës me miliarderin e biskotave, i...

Kujtimet e Enver Hoxhës janë të mbushura me urrejtje dhe fyerje ndaj dhjetëra britanikëve që luftuan në Shqipëri. Shumë prej tyre kishin rrezikuar jetën...

Fjalimi që tronditi botën, Hoxha: Dërguat në Kosovë 60 mijë ushtarë...

Në rrjetet sociale, po qarkullon një video e vjetër ku shfaqet Enver Hoxha. Në një fjalim të gjatë, ish-udhëheqësi komunist, dënon ashpër sulmet e...

Zbulohen dokumentet e CIA-s: Midis Enver Hoxhës dhe Mehmet Shehut ka...

E përditshmja “Panorama” ka publikuar sot pjesën e dytë të një dossieri, ku studiuesi i shkencave historike Beqir Skreli nxjerr disa dokumente të CIA-s,...

Berisha: Ja si Enver Hoxha ua dha Kosovën serbëve

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për RTV Dukagjinin ka komentuar situatën politike në Kosovë. Duke komentuar atë se çfarë po pretendohet sot në...

Zbulohet letra e Popoviçit për Titon: Si e bindëm Enverin të...

Në Shqipërinë e Luftës së Dytë Botërore ishin pjekur kushtet për bashkim kombëtar. Forcat politike duhet të bëheshin bashkë për një qëllim të vetëm:...

Berisha tregon lidhjet mes Enver Hoxhës dhe Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas deklaratës së bërë sot nga kryeministri Edi Rama, për Reformën në Drejtësi. Me anë të një postimi në Facebook,...

Vokshi i përgjigjet Ballës me këngën për Enver Hoxhën (VIDEO)

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla njoftoi sot se do të padiste deputeten e PD, Albana Vokshi. Padia e zyrtarit të PS erdhi...

Berisha: Me Enverin drejt Europës!

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Edi Ramën se po rikthen simbolikën e diktatorit, Enver Hoxha. Duke ju referuar një sërë aktivitetesh të zhvilluara nga qeveria,...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...