E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Enton Abilekaj

Etiketim: Enton Abilekaj

Abilekaj: Ja pse duhet t’i japim të drejtë Presidentit për rastin...

Analisti Enton Abilekaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila, duke komentuar vendimin e Presidentit Meta për të mos dekretuar shkarkimin e Ditmir Bushatit,...

Abilekaj: A kishte Lindita Nikolla çanta 5 mijë euro para se...

Analisti Enton Abilekaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, tha dje se në Shqipëri, ministrat i deklarojnë hapur pasuritë e...

Abilekaj: Opozita të shfrytëzojë këtë moment pakënaqësish të mëdha kundër Ramës

Analisti Enton Abilekaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, tha mbrëmjen e djeshme se opozita duhet të shfrytëzojë këtë moment...

FOTOLAJM/ Ish-gazetarët e “Koha Jonë” selfie

Aleksandër Çipa, Erli Murati, Enton Abilekaj dhe Ben Andoni, të katërt ish-gazetarë të "Koha Jonë", kanë postuar në rrjetet sociale një foto gjatë pjesëmarrjes...

Pse Rama nuk e ndryshon dot Qeverinë?

Nga Enton Abilekaj - Përshkrimi që Taulant Muka i bënte mbledhjes së vetme të Qeverisë, ku arriti të marrë pjesë, shpjegon arsyen pse ndryshimet e...

”As flijimin nuk ia lejuan, spektakli do përsëritet në shtëpinë e...

Ditën e sotme me forcën e dhjetra efektivëve, mes tyre dhe të FNSH-së dhe Shqiponjave, u nxorën jashtë familjarët e Bajram Nelës, në zonën...

Gjuetia e vetmuar e Edi Ramës

Nga Enton Abilekaj Eshtë e lehtë  të dallohet se si fushata propagandistike është shndërruar në gjueti shtrigash me përfshirjen direkte të Ramës. E filloi të...

Të bindësh Brukselin me mjetet e Ramës

I thonë që Shqipëria është në 19 vendet më të korruptuar të Botës nën qeverisjen e tij dhe ai tregon se ka arrestuar...

Enton Abilekaj: Protesta ishte masive, por çfarë nuk po na thonë...

Drejtori ekzekutiv i ‘’Fax News”, Enton Abilekaj deklaron se protesta edhe pse masive nuk e ka arritur plotesisht qëllimin e saj. Kjo sepse sipas...

Ata që do të mungojnë të shtunën në 12.00

Opozita, e shkrehur siç është, e paqartë siç është, po bën një ofertë minimale. Një shesh proteste për të gjitha këto. Nëse nuk do...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...