E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Enton Abilekaj

Etiketim: Enton Abilekaj

Të bindësh Brukselin me mjetet e Ramës

I thonë që Shqipëria është në 19 vendet më të korruptuar të Botës nën qeverisjen e tij dhe ai tregon se ka arrestuar...

Enton Abilekaj: Protesta ishte masive, por çfarë nuk po na thonë...

Drejtori ekzekutiv i ‘’Fax News”, Enton Abilekaj deklaron se protesta edhe pse masive nuk e ka arritur plotesisht qëllimin e saj. Kjo sepse sipas...

Ata që do të mungojnë të shtunën në 12.00

Opozita, e shkrehur siç është, e paqartë siç është, po bën një ofertë minimale. Një shesh proteste për të gjitha këto. Nëse nuk do...

Rama me mediat, bilanci i luftës

Nga Enton Abilekaj E bëri prapë nga Lezha. Mediat prapë u habitën me insistimin e Kryeministrit për të injoruar apo fyer mediat. Një luftë...

E enjtja e zezë e Edi Ramës

Nga Enton Abilekaj Në orën e kulmit të debatit në Parlament, atëherë kur aktorët kryesorë morën përsipër si përherë të shpëtojnë shfaqjen bajate të politikës,...

Ciraku i Maleficentit

Enton Abilekaj Morën pjesë 20 mijë anëtarë më shumë se në 2013 dhe vetëm 5 mijë votuan Selamin. Pas humbjes se thellë në 25 qershor,...

Që Basha t’i shërbejë PD-së

Për kundërshtarët e Bashës, denoncimi i standardeve ka vlerë vetëm në raport me Edi Ramën. Me legjitimitetin e fitores së tij. Fitorja e Ramës...

Ata që do të qeverisin me Edi Ramën

Në vend të paraqesë prioritetet, fton qytetarët t’i bëjnë programin e qeverisë, në vend të qetësojë 2 milion e 400 mijë shqiptarët e regjistruar...

Një votë kundër Edi Ramës

Qeveria dështoi, jo vetëm se Rama nuk di, ai as nuk do. E quan të mbajtur premtimin e taksës progresive, por ajo u vu...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...