E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Enkel Demi

Etiketim: Enkel Demi

Për dy pëllëmbë shqiponjë

Nga Enkel Demi Në tetor të 2014 Olimpiakos i Athinës arrinte të fitonte në Champions League ndaj Juventusit me një gol të Pajtim Kasamit, shqiptar...

Çështja Çame në çantën e Ilir Metës

"Diplomacia greke ka lëvizur. Një letër “kërcënuese” ndaj Komisionerit Hahn është nisur me postë, në mënyrë që numri dy i shtetit shqiptar të kompleksohet....

Afër Nënës Terezë prej gjakut, larg prej mëshirës

Nga Enkel Demi   “Do na duhet kohë që të mësohemi t’i themi Shën Tereza. Ajo për ne do të mbetet Nënë, ndaj sërish do i...

Është biznes, jo patriotizëm

Sot, mund të shkojë me Kosovën, sepse nuk rrezikon gjë. Po kështu edhe Graniti mund të ikë po të dojë se nga Shqipëria...

Nënë Tereza nuk i duhet Shqipërisë

Vetë Nënë Tereza thoshte: “Me gjak jam shqiptare; me nënshtetësi, indiane. Përsa i përket besimit, jam murgeshë katolike. Sipas thirrjes, i përkas botës. Por,...

Gjuha shqipe dënohet me “dakordësi”

Ca njerëz që ndjehen keq me gjuhën e tyre, zakonet, traditën, identitetin kanë një hall të madh. Por, akoma më në hall janë gjuhëtarët...

Diktatura e pakicës

"Kjo nuk është madje as klishe që po e mbrojta këtë tezë jam tip kulleri, madje mund të bëj dhe ndonjë projekt të kap...

Sarandë, ka ra Kartagjena

Nga Enkel Demi Koli ankohet se këtë vit në Sarandë sezoni ka nisur shumë vonë. Thotë që edhe ato ditët e shiut prishën shumë punë,...

Kur greku të cakton datën e zgjedhjeve

Nga Enkel Demi/Është interesante të shohësh zhvillimet e Shqipërisë nga sytë e një të huaji. Ndodh shpesh të lexoj me ëndje shënimet e komentatorëve...

Sot e hëngri Altini, nesër unë

Nga Enkel Demi/Altinin e njoh prej disa vitesh. Është nga ata sipërmarësit që nuk para shfaqen, të cilët shohin punën e tyre nga mëngjesi...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...