E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Enkel Demi

Etiketim: Enkel Demi

Nëse nuk i djeg mandatet, Lul Basha bëhet luledielli

Monika Kryemadhi ia doli të mbajë turmën të lidhur pas vetes, tek fliste në tubim, të përplaset me policinë, ta mbrojë dora vetë Floida...

Ed’ Topi di me i dhon’…

Nga Enkel Demi Kur binte fjala në televizion për ndonjë program apo prodhim që ishte i mirë përdornim këtë shprehje të Ed’ Topit në gegnishten e...

Vjeshta pa kthim

Nga Enkel DEMI Me bërjen publike të përgjimeve të italianëve, kemi të bëjmë me konfigurimin e dy lëvizjeve, njëra është antirevolucionare dhe kërkon rrëzimin e...

Sot, duhet pranuar që Partia Demokratike ka vdekur

Nga Enkel Demi Para nja katër vjetësh kjo lloj race u sul për t’i treguar vendin një dorë njerëzve që guxuan të thonë se Lulzim...

CIA-n nuk e gënjen dot

Nga Enkel DEMI Vetëm disa javë më parë në Foxhia të Italisë bandat rivale të mafias pulieze vranë dy vëllezër bujq, të cilët për fatin...

Po Majlindën do e heqin nga shtylla e turpit?

Nga: Enkel DEMI Edi Rama shpalli qeverinë e tij duke vazhduar traditën e kryeministrave shqiptarë të pas komunizmit. Guxoi pak dhe nuk e preu kordonin...

Të eleminohet “çami i pabesë”

Vjedhja e mandatit të Shpëtim Idrizit pa dyshim është dhurata më e çmuar që i bëhet fqinjit tonë jugor, trofeu i një lufte që...

Enkel Demi në Zululand: Lul Bashës do ia marrin partinë me...

Biseda në Zululand e sotme ishte sërish rreth zgjedhjeve te 25 qershorit. I ftuar ne studio ishte gazetari Enkel Demi që, siç tha vetë, “është...

“Nuk keni parë gjë akoma!”

Lulzim Basha nuk është më surprizë në mefshtësinë e tij prej trashamani në bërjen e hesapeve pa hanxhinë, falë dhe atyre listave të turpshme...

 Peticionet intelektuale si kofini pa të vjela

...për shumë raste të këtilla intelektualët heshtin. Nuk bëzajnë, kur një farë burri i hedh trutë në erë gruas së vet dhe ne zbulojmë...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...