E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Enkel Demi

Etiketim: Enkel Demi

Dënimi me vdekje nuk ia zgjidh hallin shoqërisë primitive

Nga: Enkel Demi Është e tmerrshme ajo që ndodhi në Selenicë. Është e papërshkrueshme kjo ngjarje, e cila na rrëfen sa të lirë e ka...

Ditmir Bushati dhe Edi Rama janë vetëm një thumb larg

Nga Enkel Demi - “Një thumb larg…” Ky ishte shënimi që bënte në rrjet ish-ministri i brendshëm, Saimir Tahiri gjatë fundjavës, kur qeverinë e zinte gjëma...

Ja ku kërkoi strehim politik Gafurr Mazreku pasi shtiu mbi Azemin

Nga Enkel Demi - Në atë kohë drejtoja Radio Koha, e cila ishte e para radio që i kushtohej lajmit, ndërsa ndodhte. Ishte viti 1998...

Duhet me u martu goca që të kapni ndonjë lek

Nga: Enkel DEMI I rrethuar nga gjithë këto goca beqare, kuptova përse është shtuar skamja në këtë vend. Natyrisht, idetë e mëdha, revolucionare vijnë nga...

Si nuk e kanë frikë Zotin?

Nga Enkel Demi Sot, është e Premtja e Madhe, ditë morti e përbotshme, sepse pikërisht gjatë Pashkës hebraike, njerëzimi vrau Zotin. Shenja e zisë mbulon...

Rama po bëhet gati të zhduk përfundimisht emrin Çameri

Nga Enkel Demi. Ndërsa greku është duke realizuar qetësisht projektin shovinist të Megalo Idesë, opinionistët, zëri opozitar i politikës, madje edhe Bashkimi Europian, merren me...

Kryeministri turk: Greqia të jetë e kujdesshme, pasi…

  Kryeministri turk  Binali Yldrim ka kërkuar nga autoritetet e Greqisë që të qëndrojnë larg shkaktimit të tensioneve, raporton Anadolu Agency. Yldrim, para vizitës zyrtare në...

Edhe filozofët kishim mangut

Nga Enkel Demi Shqipëria është një vend qesharak, sepse ka një mangësi të rëndësishme; nuk ka elitë. Shteti i Ismail Qemalit zbuloi sheshit, pikërisht që...

Na mbaroi djathi në shtëpi

Nga Enkel Demi Kur nana tha se mbaroi djathi në shtëpi mendja më shkoi që ky lajm kaq tronditës mund të na çojë mbrapsht gjithë...

Adi Krasta dhe Kel Demi ia marrin valles në Festival

Janë ritakuar në skenën e madhe të Festivalit të 56 të këngës në RTSH. Adi Krasta nuk e ka fshehur që e ka një...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...