E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

Zbulohet roli do të ketë gruaja e Macron në qeverinë e...

Me fitoren e Emmanuel Macron si Presidenti i ri i Francës, bashkëshortja e tij Trogneux Brigitte, një ish-mësuese pritet të luajë një rol kyç...

Macron, udhëheqësi më i ri i Francës që nga Napoloni

Emmanuel Macron është lideri më i ri që ka pasur Franca që nga Napoloni. I cilësuar si një yll në ngjitje, Macron u zotua...

Presidenti i ri i Francës “harron” himin kombëtar, shëtit pas fitores...

Emmanuel Macron harroi emblemën muzikore të kombit të tij ndërsa po dilte jashtë për të dhënë fjalimin e fitores, me Himnin e Europës. Në...

Emmanuel Macron, fitoi Europa e bashkuar

Emmanuel Macron është zgjedhur President i Republikës së Francës me 65.5% të votave, kundrejt 34.5% të votave të Marine Le Pen, sipas një projeksioni...

Zgjedhjet e së dielës në Francë, ISIS thirrje për vrasjen e...

Kur na ndajnë vetëm një ditë nga mbajtja e raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Francë, ISIS u ka bërë thirrje ekstremistëve islamikë...

Presidencialet ne France – Macron, shënjestër e një sulmi kibernetik

Fushata e kandidatit presidencial francez, Emmanuel Macron ka qenë në shënjestër të një sulmi masiv kibernetik, pasi një sërë dokumentash u publikuan në internet. Sipas...

Pas Brexit, BE tani “dridhet” edhe nga Frexit

Kandidati për President të Francës, Emmanuel Macron,  deklaron se Bashkimi Evropian duhet të reformohet ose do të përballet me mundësinë e largimit të Francës...

Prapaskenat e zgjedhjes së Presidentit, “BE pro Macron, Le Pen e...

Steven Woolfe, një avokat britanik dhe politik i pavarur, ka pohuar se kandidati për postin e Presidentit në Francë, Emmanuel Macron është "zgjedhur" për...

Kandidati për President, “pozon” në një revistë për gay

Revista e homoseksualëve "Garcon" zgjodhi Emmanuel Macron, kandidatin e mundshëm që fiton zgjedhjet Presidenciale në Francë, për kopertinën e rradhës. Foto e cila është...

Kush është pretendenti për fronin e Elizesë dhe dashuria e tij...

Zonja e Parë e Francës mund të ketë moshën e një gjysheje. Ajo është bashkëshortja e kandidatit për President Emmanuel Macron, i cili sipas...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...