E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

“Euro do të dështojë në 10 vjet, nuk mund të rezistojë...

Kandidati i pavarur për Presidencën Franceze, Emmanuel Macron, është shprehur se valuta e Europës ka dështuar për të bashkuar shtetet e BE-së. Parashikimi i tij...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...