E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

Emmanuel Macron mban fjalim në Kongresin amerikan, kritikon nacionalizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e shfrytëzoi fjalimin e tij në Kongresin amerikan për të denoncuar nacionalizmin dhe izolimin. Macron tha se politikat e tilla...

Macron: Nuk dua që Ballkani të kthehet drejt Turqisë ose Rusisë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se duhet të ketë një ofertë të besueshme për Ballkanin Perëndimor, pasi, sipas tij, ekziston rreziku i rritjes...

Presidenti i Francës: Kemi prova se regjimi sirian ka kryer sulmin...

Franca ka prova se qeveria siriane ka kryer sulmi me armë kimike në Duma të Sirisë dhe do të vendosë nëse do të përgjigjet,...

Njeriu më i rrezikshëm në BE, Orban: Europa është pushtuar

Hungarezët sot janë drejtuar drejt qendrave të votimit. Shteti është në ethet e zgjedhjeve parlamentare. Pjesë e garës është edhe kryeministri Viktor Orban, i...

Sulmi ndaj spiunit në Britani, BE do të dëbojë agjentët dhe...

Agjentë të shërbimeve sekrete ruse dhe diplomatë rusë do të dëbohen nga Bashkimi Europian gjatë javës së ardhshme, si reagim ndaj përdorimit të agjentit...

Muç Nano: Të vjen të ulërish që na e ka kaluar...

Mustafa Nano ka bërë një shkrim për mundësinë e hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ai thotë se jo gjithçka varet nga...

Presidenti francez: Buka bageta duhet të përfshihet në UNESCO

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka...

Presidenti francez: Do marrim masa dhe dënime të ashpra për këdo...

Presidenti francez, Emmanuel Macron njoftoi në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës kundër Grave se do të merrte një sërë masash për t’i dhënë...

”Europa shumë e dobët”, plani për ushtrinë e BE-së nis më…

Prej kohësh liderit në BE, flasin hapur për krijimin e një ushtri, e cila do të drejtohet nga blloku. Mbështetës të krijimit të ushtrisë...

Macron shpalos nga Athina vizionin e tij për të ardhmen e...

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka bërë thirrje për një “rindërtim të Europës së bashkuar”, duke theksuar se “sovraniteti, demokracia dhe besimi janë në rrezik”. Macron...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...