E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

Koment nga DW: Emmanuel Macron – kundërhelmi për Trump

Vizita e presidentit francez, Emmanuel Macron tek Donald Trump ishte e suksesshme. Në fjalimin e tij të fuqishëm para Kongresit Amerikan, Macron tregoi se...

Macron shkel syrin, dhe sulmon me takt Trumpin

Vizita e Presidentit Frances, Emmanuel Macron në SHBA, ka ngjallur mjaft interes. Pas mikpritjes së zjarrtë dhe duartrokitjeve që zgjatën për tre minuta, Presidenti...

Emmanuel Macron mban fjalim në Kongresin amerikan, kritikon nacionalizmin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e shfrytëzoi fjalimin e tij në Kongresin amerikan për të denoncuar nacionalizmin dhe izolimin. Macron tha se politikat e tilla...

Macron: Nuk dua që Ballkani të kthehet drejt Turqisë ose Rusisë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se duhet të ketë një ofertë të besueshme për Ballkanin Perëndimor, pasi, sipas tij, ekziston rreziku i rritjes...

Presidenti i Francës: Kemi prova se regjimi sirian ka kryer sulmin...

Franca ka prova se qeveria siriane ka kryer sulmi me armë kimike në Duma të Sirisë dhe do të vendosë nëse do të përgjigjet,...

Njeriu më i rrezikshëm në BE, Orban: Europa është pushtuar

Hungarezët sot janë drejtuar drejt qendrave të votimit. Shteti është në ethet e zgjedhjeve parlamentare. Pjesë e garës është edhe kryeministri Viktor Orban, i...

Sulmi ndaj spiunit në Britani, BE do të dëbojë agjentët dhe...

Agjentë të shërbimeve sekrete ruse dhe diplomatë rusë do të dëbohen nga Bashkimi Europian gjatë javës së ardhshme, si reagim ndaj përdorimit të agjentit...

Muç Nano: Të vjen të ulërish që na e ka kaluar...

Mustafa Nano ka bërë një shkrim për mundësinë e hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ai thotë se jo gjithçka varet nga...

Presidenti francez: Buka bageta duhet të përfshihet në UNESCO

Lloji i bukës, bageta, duhet të shtohet në listën e pasurisë kulturore të UNESCO-s, ka thënë presidenti francez, Emmanuel Macron, transmeton BBC. “Bagetën e ka...

Presidenti francez: Do marrim masa dhe dënime të ashpra për këdo...

Presidenti francez, Emmanuel Macron njoftoi në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës kundër Grave se do të merrte një sërë masash për t’i dhënë...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...