E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Emmanuel Macron

Etiketim: Emmanuel Macron

”Macron fjalim 13 minuta dhe kërkoi falje. Rama foli 1 orë...

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë disa lëshime të rëndësishme pas katër javë protestash nga ''jelekët e verdhë''. Fjalimi që Macron mbajti këtë mbrëmje është...

Protestat ”rrëzojnë” qeverinë, Macron rrit pagën minimale me 100 euro

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka premtuar gjatë një fjalimi para kombit të pak çasteve më parë, një rritje të lehtë të pagave minimale dhe...

Macron dorëzohet përballë “jelekverdhëve”

Presidenti i dyshuar i Francës, Emmanuel Macron, do t'i drejtohet popullit gjatë natës së sotme mes protestave më masive të realizuara gjatë katër javëve...

Macron qëndron i vendosur pavarësisht protestave

Presidenti francez Emmanuel Macron qëndron i palëkundur në vendimin e tij pavarësisht protestave që kanë përfshirë vendin. Macron tha se nuk do të braktisë taksën...

Rriten çmimet e karburantit, Shqipëria më e shtrenjta në rajon

Presidenti francez, Emmanuel Macron gjendet para protestave për rritjen e çmimit të karburantit në Francë. Shoferët do të bllokojnë autostradat në të gjithë vendin...

Presidenti Ilir Meta takon presidentin e Francës, Emmanuel Macron

Presidenti Ilir Meta është takuar sot në Paris me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. "Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh...

Ushtri të vërtetë për BE? Trump dakord me Macronin për ‘Evropën...

Emmanuel Macron priti sot në Elysse, homologun e tij amerikan Donald Trump ashtu si edhe liderë të tjerë globalë pasi nesër do të zhvillohet...

Gjashtë të arrestuar mbi komplotin ndaj Emmanuel Macron

Gjashtë persona janë arrestuar në Francë pasi dyshohet se po organizonin një sulm kundër presidentit  Emmanuel Macron. Të arrestuarit janë të lidhur me ekstremistët e...

Tronditet Franca, plan për sulm kundër Presidentit

Gjashtë persona të angazhuar me të djathtën ekstreme franceze u arrestuan këtë të martë si të dyshuar për një sulm të dhunshëm kundër presidentit...

Presidenti francez thirrje për krijimin e ushtrisë evropiane

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë thirrje për krijimin e ushtrisë evropiane, e cila do t’i sigurojë evropianët, transmeton Anadolu Agency (AA). “Nuk do...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...