E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Emigrante

Etiketim: emigrante

Italia heq dorë, nuk pranon emigrantë

Italia do të mbyllë kufirin e saj për anijet e refugjatëve të paligjshëm nga vendet e lindjes, pavarësisht rrezikut që mund të sjellë ky...

Spanja i shpall “luftë” emigrantëve, kthen menjëherë 116 marokenë të dhunshëm

Spanja nuk do të tolerojë përpjekje e dhunshme për të hyrë në vend, tha qeveria të mërkurën. Deklarata erdhi në përgjigje të kritikave të kthimit...

Eritreasit rrugës për në Babrru

20 prej 150 refugjatëve afrikanë që u bllokuan në Itali, të cilët do të strehohen në Shqipëri, ende nuk kanë mbërritur në vendin tonë. Procedurat...

Shoqata Italiane: I paligjshëm transferimi i emigrantëve në Shqipëri

Shoqata Italiane e Studimeve Juridike mbi Emigracionin ka reaguar kundër vendimit të Italisë për transferimin në Shqipëri të 20 prej 140 emigrantëve të anijes...

Nuk ikin vetëm emigrantë, 651 qytetarë kërkuan të heqin dorë nga...

Vitet e fundit është konstatuar një rigjallërim i ciklit të emigracionit në vend. Sipas të dhënave që janë bërë publike më parë nga Raporti...

Anija me emigrantë zbarkon në Itali, Salvini thirrje BE: Merrni masa,...

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini kërcënoi sërish sot me kthimin në Libi të emigrantëve, ku rreth 170 prej tyre ndodhen aktualisht në një...

Italia pranon emigrantët, zgjidhje e përkohshme

Italia pranoi më në fund të lejojë ankorimin e anijeve të shpëtimit të emigrantëve derisa Bashkimi Europian të arrijë një marrëveshje për shpërndarjen e...

Trump: Ndarja e fëmijëve nga prindërit, e dhimbshme

Videoja që qarkullon në internet me zërat vajtues të fëmijëve të ndarë nga prindërit e tyre në kufi, e ka bërë edhe më të...

Drejt BE-së/ Ndalohen 4 036 emigrantë në Turqi dhe arrestohen 105...

Autoritetet në Turqi kanë kanë bërë të mundur ndalimin e 4 036 emigrantëve gjatë kësaj jave, të cilët përpiqeshin të kalonin për në Bashkimin...

Dorëheqja e ministrit Gjerman, Manjani: I yni rri në karrige, dhe...

Lajmi se Ministri i Brendshëm Gjerman ka dhënë dorëheqjen se nuk pranon që vendi i tij të mbajë emigrantë, për ish-ministrin e Drejtësisë, Ylli...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...