E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Elvi Fundo

Etiketim: Elvi Fundo

Mbyllen hetimet e dhunës ndaj gazetarit, Artan Hoxha: Elvi, mbathja nga...

Rreth një vit e gjysëm pas ngjarjes së rëndë, ku gazetari Elvi Fundo u dhunua barbarisht në mes të ditës në Tiranë, organet e drejtësisë...

VIDEO/ Vetëm 30 ditë burg Ilir Gjuzit, të arrestuar për dhunimin...

Një nga dhunuesit e gazetarit Elvi Fundo është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës. Për Ilir Gjuzin Gjykata ka vendosur arrest me burg...

VIDEO/ 6 muaj më pas, arrestohet njëri prej personave që goditi...

Duket se është zbardhur ngjarja ku u godit me mjete të forta gazetari Elvi Fundo. Është ndaluar një nga autorët e dyshuar. Gjatë natës së djeshme...

Zbulohet agresori i gazetarit Elvi Fundo. 10 milionë lekë kush e...

“Balkan Web” ka mundur të sigurojë sot foton e agresorit kryesor që goditi me leva gazetarin dhe drejtorin e “City news”, Elvi Fundo më...

UGSH apel Policisë: Arrestoni agresorët e kolegut Elvi Fundo

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka bërë sot një tjetër apel Policisë së Tiranës lidhur me ngjarjen e rëndë kriminale të sulmit ndaj gazetarit...

Publikohet video e re/ Ja si e sulmuan agresorët gazetarin Elvi...

Publikohet një tjetër video, ku duket qartë lëvizja e gazetarit Elvi Fundo, administrator i Best Radio (89.8) dhe drejtues i portalit CityNews.al. Video tregon lëvizjen...

Dhuna ndaj gazetarit Elvi Fundo, reagon organizata “Reporterë pa Kufij”

Për dhunën ndaj gazetarit Elvi Fundo ka reagur edhe organizata “Reporterët Pa Kufij”. Ajo dënoi sulmin fizik të javës së kaluar dhe u bën...

Gazetari Elvi Fundo publikon fotot e dhunës së ushtruar ndaj tij

Gazetari Elvi Fundo ka publikuar fotot e dhunës së ushtruar ndaj tij nga dy persona të paidentifikuar, që e sulmuan 4 ditë më parë...

Gazetari Elvi Fundo paralajmëron dhunuesit: Nuk më keni trembur, beteja sapo...

Dy ditë pas sulmit me grushte, shkelma e mjete të forta, gazetari Elvi Fundo nuk tërhiqet por deklaron se beteja sapo ka filluar. Në një...

OSBE dënon rrahjen e gazetarit në Shqipëri, bën thirrje për hetim...

Përfaqësuesja e OSBE-së për Lirinë e Medias, Dunja Mijatoviç dënoi të mërkurën sulmin ndaj gazetarit Elvi Fundo në Shqipëri. Fundo, drejtor i portalit të lajmeve...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...