E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Elisa Spiropali

Etiketim: Elisa Spiropali

Pronarët, Spiropali i përgjigjet Tabakut: Mos vajto…

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku deklaroi se Gjykata e Strasburgut është informuar “për vendimet arbitrare të qeverisë në lidhje me pronat”, duke shtuar se...

Spiropali tall Alibeajn: Nëpunës i Pallatit të Ëndrrave të Bashës

Nga Elisa Spiropali Demokrati me mendësi totalitare prej inkuizitori mesjetar, Enkelejd Alibeaj, po kërkon hiç më pak se të mësojë shqiptarët si të lexojnë librat,...

Politika zgjohet pas krimit makabër: Ligje më të ashpra për armët...

Masakra çnjerëzore e Selenicës, ku u vranë barbarisht 8 persona mes të cilëve fëmijë e gra, ka shokuar opinionin publik. Krimi, më i rëndi...

Salianji-deputetes së PS-së: Kam një dokument për ju, e di çfarë...

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë ka pasur debate të ashpra mes deputetëve të mazhorancës dhe atyre të...

Spiropali: Kemi 3 muaj që nuk flasim dot në Kuvend

Deputetja e PS-së, Elisa Spiropali ka qenë e ftuar sot në studion e Fax News për të komentuar zhvillimet e fundit lidhur me mundësinë...

Spiropali “presion” BE-së: Koha të mbani fjalën. Projekti Europian, i paplotë...

Në seancën plenare të parlamenteve të vendeve anëtare dhe atyre kandidate organizuar ditën e sotme në Sofje të Bullgarisëm, e pranishme ishte edhe nënkryetarja...

Ligji anti-duhan, Spiropali: Të nisë nga deputetet në lokalet e Kuvendit

Edhe pse në mungesë të deputetëve të opozitës, ministria e Shëndetësisë dhe deputetë të PS-së, kërkojnë të bëjnë ndryshime në ligjin anti-duhan në kuadrin...

Rama kritika Spiropalit: Shkarko kryetarët e PS-së

Mjaft kritik ka qenë kreu i PS-së Edi Rama ndaj të vetëve, ku sipas tij koordinatorja për bashkëqeverisjen Elisa Spiropali nuk ka bërë si...

PS mbledh nesër Asamblenë Kombëtare

Partia Socialiste do të mbledhë nesër Asamblenë Kombëtare, ku pritet një raportim mbi performancën e qeverisë. Asambleja do të çelë punimet me fjalën e Kryetarit...

Spiropali: Në administratë ka të paaftë, parazitë…

Deputetja e PS Elisa Spiropali, duke folur nga Lushnja për “platformën e bashkëqeverisjes” tha se duhet një qeverisje “pa tepsixhinjtë, pa kushërinjtë, pa sëmundjet...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...