E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Eleni Foureira

Etiketim: Eleni Foureira

Eleni Foureira: Kam lindur në Shqipëri por ndihem greke

Origjina e këngëtares Eleni Foureira ka qenë në qendër të mediave si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri. Por këngëtarja ka folur në një...

Eleni Foureira: Vendimi për të shkuar në Eurovision ishte më i...

Shqiptarja Eleni Foureira që përfaqësoi Qipron në Eurovision dhe arriti të ketë një turne në Evropë ka rrëfyer dicka më shumë për këtë vit...

Eleni Foureira “ndez” homoseksualet në Mykonos

Këngëtarja e njohur greke, me origjinë shqiptare Eleni Foureira ka marrë pjesë në një festival homoseksualësh në Mykonos të Greqisë, shkruajnë mediat greke. E veshur...

Eleni Foureira në superformë, trupi i saj asnjë të metë

Pas Eurovizionit, këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira mori një famë të jashtëzakonshme. Ajo zhvilloi edhe një turne nëpër Europë. Por gjatë koncertëve dhe...

Pa shumë bujë, por Eleni Foureira ishte mbrëmë në Tiranë (VIDEO)

Shqiptarja që përfaqësoi Qipron në Eurovision ndezi sheshin Skënderbej me performancën e saj mbrëmjen e kaluar (25 korrik). Ajo këndoi hitin që e renditi në...

Edhe 4 ditë dhe Eleni Foureira do të ndezë “Sheshin Skënderbej”

Ajo na bëri krenarë teksa u rendit në vendin e dytë në “Eurovision Song Contest” që u mbajt këtë vit në Lisbonë të Portugalisë....

Bëhuni gati, Eleni Foureira pritet të ndez sheshin ”Skënderbej”

Ishte ndër pretendentet për të fituar Festivalin Europian të Këngës. Flasim për Eleni Foureria, këngëtarja me origjinë shqiptare që dogji skenën e “Eurovision”, aty...

Eleni Foureira tregon çfarë e ka mbajtur larg muzikës shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira e cila prej vitesh zhvillon karrierën në Greqi, në festivalin e fundit të muzikës Eurovision përfaqësoi Qipron, ku...

Eleni Foureira ndez Instagramin me foto sensuale

Pas suksesit në Eurovizion ku përfaqësoi Qipron, këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira ka vendosur të pushojë disa ditë. Ajo ka postuar disa foto në...

Eleni Foureira nderohet nga presidenti i vendit: Krenare që përfaqësova Qipron

Këngëtarja shqiptare, Eleni Foureira është nderuar nga presidenti i Qipros, Nicos Anastasiades, për suksesin e arritur në ‘Eurovision 2018’. 31-vjeçarja ishte shumë pranë triumfit...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...