E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Elena Xhina

Etiketim: Elena Xhina

Idrizi braktis Ramën, indinjohet deputetja Elena Xhina: Nuk i përkas PDIU-së

Deputetja e Qarkut të Elbasanit, Elena Xhina e cila mori mandatin e lënë nga Bujar Muça nga listat e PDIU, mungoi sot në mbledhjen...

Deputetët e PS: Ne nuk kemi frikë fare nga drejtësia

Një ditë pasi ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu reagoi ashpër ndaj politikës duke thënë se të majtë e të djathtë kanë frikë nga...

Betohet deputetja e re e PDIU, opozita bojkoton interpelancën e Peleshit

Seanca e sotme plenare nisi me betimin e deputetes së re të PDIU për qarkun  e Elbasanit, Elena Xhina. Kjo e fundit mori mandatin e...

Iku Bujar Muça, KQZ i jep mandatin e PDIU-së, Elena Xhinës

Komizioni Qendror i Zgjedhjeve ka zëvendësuar mandatin e deputetit të PDIU, Bujar Muça. Ky mandate i kaloi pasueses në listën e kandidatëve, Elena Xhinës. Elena...

Nesër deputetja e re e PDIU-së merr mandatin

KQZ do të vendosë në mbledhjen e nesërme për zëvendësimin e mandatit të deputetit Bujar Muça, i cili dha dorëheqjen. Sipas listës së PDIU-së...

Ja kush e zëvendëson deputetin e PDIU

Deputeti i PDIU-së në Elbasan, Bujar Muça ka dhënë dorëheqjen nga mandati i tij. Ai ka qenë i dyti në listën e Elbasanit. Por,...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...