E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Elbasani

Etiketim: Elbasani

Basha: Qyteti i Elbasanit kontrollohet nga bandat e Qazim Sejdinit dhe...

Opozita e bashkuar është mbledhur ditën e sotme në Elbasan. Nën drejtimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha opozita vijon të denoncojë edhe ditën e...

Industria lë në “baltë” Elbasanin – Qarku i fundit në Republikë...

Elbasani, qyteti që strehon simbolin e industrisë shqiptare, ish-metalurgjikun, paradoksalisht është qyteti më pak i industrializuar në vend, në rast se vlerësimin e bëjmë...

E kafshoi pitbulli, vdes 58-vjeçari nga Elbasani

Kafshimet e një qeni të racës pitbull i kanë shkaktuar vdekjen një 58-vjeçari nga Elbasani, Rifat Bajramit. Bajrami ka humbur jetën sot pas disa...

“Elbasani, i pajetueshëm prej ndotjes, është bërë vend eksperimentesh”

Këshilltarët e djathtë të Këshilli Bashkiak në Elbasan kanë deklaruar se Elbasani është shndërruar në një qytet të pajetueshëm për shkak të ndotjes së...

Xhafaj në policinë e Elbasanit, tregon prioritetin e 2018

Në qytetin më problematik sa i takon grupeve kriminale dhe ngjarjeve të rënda, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka shpallur nga Elbasani, prioritetin e...

Në mes të Elbasanit, ku temperaturat janë nën zero, dikush fle...

Duket qartë se një endacak është mbledhur me vjetërsira për tu mbrojtur nga të ftohtit. Nuk është rasti i parë. Mjaft endacakë të pashpresë...

Atentati para gjykatës së Elbasanit/ Policia: Ja kush qëlloi me pistoletë...

Policia e Elbasanit ka dyshime të forta që kanë qenë tre personat e përfshirë në atentatin me pistoletë që iu bë 38-vjeçarit Dritan Kasneci...

Starova akuzon arbitrin

Partizani nuk e ndal dot Kukësin, teksa të dy trajnerët janë diametralisht kundër pozicioneve në lidhje me ndeshjen. Starova akuzon gjykimin për një gol...

Elbasani turistik nuk meriton të injorohet

Nga Hyqmet Zane/Fati në jetë të përball me njerëz dhe vende që ke edhe kënaqësi të jetosh, jo thjesht për faktin se ke lindur...

Ja kush janë qytetet më të pasura në Shqipëri

Ka qenë Tirana ajo që ka udhëhequr rritjen ekonomike në vitin 2014, sipas INSTAT, që ka publikuar prodhimin e Brendshëm Bruto sipas Rajoneve Statistikore...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...