E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Elbasan

Etiketim: Elbasan

”Duam shkollën”, thirrja për Nikollën (VIDEO)

''Duam shkollën'', është thirrja e nxënësve në Mengël të Elbasanit për Ministrinë e Arsimit dhe Bashkinë Elbasan. Prej një jave ata janë në protestë...

Identifikohet personi që qëlloi me armë në Elbasan

Policia ka identifikuar autorin që qëlloi brumjen e sotme me pistoletë në lagjen Fushë-Mbret në Elbasan. Sipas policisë autori ka qëlluar dy herë në...

Shkolla dy vite e mbyllur, 300 nxënës në Elbasan në protestë

Për të treten dite radhazi rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin. Prindër dhe nxënës kanë protestuar në...

Makina përplas këmbësoren në Elbasan, vdes 40-vjeçarja

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Elbasan, e si pasojë ka humbur jetën një 40-vjeçare. Reth orës 08:40, në aksin rrugorë Elbasan- Cërrik...

Aksident në Elbasan, makina përplas këmbësoren

Një makinë ka përplasur një këmbësore në Elbasan. Drejtuesi i Benz-it me inciale Xh.B., 53 vjeç, aksidentoi këmbësoren me iniciale Z.Ç., në lagjen "Skëndërbej". " 62-vjeçarja, banuese...

Arrestohet i shumëkërkuari nga Elbasani, ja për çfarë akuzohet

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 24-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim. Mësohet se është arrestuar shtetasi Dylber Çekoja 24-vjeç, banues në lagjen “5...

PS-PD-LSI bëhen bashkë në Elbasan, protestë kundër ndotjes

Anëtarët e Këshillit Bashkiak në Elbasan protestuan kundër ndotjes së shkaktuar nga industria e rëndë. Pa dallime politike, të majtë dhe të djathtë u...

Huaja 16 milionë dollarë për Tiranë-Elbasan/ Ku do të shkojnë fondet...

Pak ditë më parë Këshilli i Ministrave ka miratuar marrëveshjen e huasë 16 milionë dollarë me  Fondin e OPEC-ut për Zhvillim Ndërkombëtar. Ky fond...

Punimet e papërfunduara – ARRSH hap tender për rrugën Elbasan-Gjinar

Rruga Elbasan – Gjinar edhe pse e nisur prej vitit 2009, ende nuk ka përfunduar dhe ka nevojë për ndërhyrje në disa segmente. Për...

Lëkundje të forta tërmeti, panik te banorët, ja ku ishte epiqendra

Vatra e tërmeteve në vend vijon të jetë aktive. Orët e fundit janë regjistruar dy lëkundje, ku kjo e dyta ka rezultuar më e...

EDITORIAL

Basha: Do sekuestrojmë pasuritë e personave të përfshirë në afera korruptive dhe PPP

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas nismës që opozita mori për platformën antimafia. Përmes një...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...