E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Ekstradimi

Etiketim: ekstradimi

Ekstradimi i Seitajt, Prokuroria pushon hetimet

Pasi Gjykata e Katanias la në ''arrest shtëpie'', financierin e grupit Habilaj, Nezar Seitaj, mësohet se Prokuroria e Durrësit ka pushuar hetimin mbi ligjshmërinë...

Vrasës me pagesë në Shqipëri, prej 2 vitesh në burgjet e...

Ahmet Ajeti, 35-vjeç nga Torina e Lipjanit është arrestuar shumë kohë më parë nga Policia e Kosovës, pasi ishte i shpallur në kërkim nga...

Neni për ekstradimet, Vasili: BE gënjen, kë po mbron?

Pasi delegacioni i BE-së në vendin tonë, u shpreh se ndryshimi i nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale, është ndryshuar sipas standardeve...

Izet Haxhia nesër mbërrin në Tiranë

Izet Haxhia do të ekstradohet nesër nga Turqia. Oficerët e policisë shqiptare ndodhen në Turqi për të marrë ish-truprojen e Sali Berishës, i cili...

Ekstradimi i Arbër Çekajt, brenda 2 javësh vjen në Tiranë

Pasi ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, bëri dje me dije se në bashkëpunim me autoritetet gjermane, do të finalizohej një operacion i suksesshëm, e...

Ekstradimi i “financierit”, Prokuroria pyet avokatin e Seitajt

Ekstradimi në Itali i ''financierit'' të Habiljave, Nezar Seitajt, hapi një debat dhe lëshoi akuza drejt qeverisë, kjo pasi Seitajt ishte i vetmi i...

Kush është Nezar Seiti?! Profili i “financierit” të grupit të Habilajve

Pas operacionit në Babicë të Vogël ku u sekuestrua 4 ton kanabis në tetor të vitit të kaluar, policia me urdhër të prokurorisë ushtroi...

Ekstradimi i Seitit ”gabim”, Manjani: Veprimtari kriminale shtetërore

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i është rikthyer çështjes së ekstradimit të Nezar Seitit. Duke marrë shkas nga deklarata e deputetes së PS-së, Vasilika...

Ekstradimi i Seitit, Luan Rama: Skandal shtetëror! Do thërrasim Prokuroren në...

Lëvizja Socialiste për Integrim e konsideron si skandal vendimin për ekstradimin të Nezar Seitit në Itali. Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të...

Ekstradimi i Seitit, avokati akuza Krimeve të Rënda

Avokati i Nezar Seitit, Detar Hysi ka reaguar pas ekstradimit të klientit të tij drejt Italisë. Hysi shprehet se Prokuroria e Krimeve të Rënda...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...