E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Eksperte

Etiketim: eksperte

Mëngjesi ideal për një ditë me energji

Ekspertët thonë se është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe ajo çfarë konsumoni në mëngjes transformon totalisht produktivitetin. Sipas dr. William Cole është një vakt i...

Thirrja e ekspertëve: Mos i lejoni fëmijët të kalojnë mbi 2...

Mos i lejoni fëmijët të kalojnë mbi 2 orë para ekraneve. Ekspertët rekomandojnë që fëmijëve nuk duhet t’u lejohet të kalojnë më tepër se një...

Alarmi i ekspertëve: Gjithnjë e më shumë antibiotikë

Një rritje dramatike e konsumit global të antibiotikëve ka bërë që ekspertët e shëndetit publik të apelojnë për strategji të reja, që do të...

Ekspertët izolojnë zonën përreth parlamentit (FOTO)

Pas shpërndarjes së protestuesve të opozitës, efektivët e policisë kanë “zbarkuar” pranë Parlamentit. Ata janë ekspertë të kriminalistikës që po rrethojnë zonën duke e...

Në mëngjes, kafe apo çaj? Ekspertët këshillojnë…

Do e anashkalonit kafen tuaj të mëngjesit për një gotë çaji jeshil? Nga frymëmarrja e gojës e freskët deri tek lëkura e pastër, ekspertët zbulojnë...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...