E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Ekspert

Etiketim: ekspert

Departamenti i Drejtësisë së SHBA dërgon një ekspert pranë Policisë shqiptare

Zv/ministrja e Brendshme Romina Kuko në kuadër të vizitës së saj në SHBA ka zhvilluar takime në  Departamentin e Drejtësisë, ku bisedoi me Prokurorin...

Ndryshojnë rregullat e shit-blerjes së makinave, eksperti: Ja ç’duhet të dini

Në rast se ndryshon pronësia e mjetit gjatë periudhës së sigurimit, të drejtat dhe përgjegjësitë që rrjedhin nga kontrata e sigurimit nuk i kalojnë...

Fabian Zhilla: Ja kush janë dy tipet e grupeve kriminale shqiptare

Fabian Zhilla, ekspert për çështjet e sigurisë tha se grupet kriminale shqiptare janë në qendër të vëmendjes së autoriteteve luigjzbatuese. Në një lidhje telefonike...

Gjobat nga tatimet, ekspertët: Ndryshimet ligjore po u vënë drynin bizneseve

Bizneset e gjobitura në zbatim të ndryshimeve ligjore për fashën deri në 2 milionë lekë, kanë ndryshuar statusin në përpjekje për t’iu shmangur penalizimit....

Ekspertët për DW: Si po përdoren rrugët detare të Shqipërisë për...

Në foto: David T. Johnson, ekspert në Qendrën e Kontrollit Ndërkombëtar të Narkotikëve Korridori ballkanik dominon drogën që hyn në Evropë nga Lindja dhe shqiptarët...

Vetëgjyqësia, ekspertët: Shenjë e humbjes së besueshmërisë së qytetarëve tek policia

Reagimi i parë i qytetarëve që bien preh e sulmeve apo grabitjeve, duhet të jetë thirrja për ndihmë drejt policisë, për të mos vendosur...

Policizimi i Drejtësisë

Nga Miltiadh M. Muçi*/Në një shtet demokratik, gjykatat dhe prokuroritë janë institucionet bazë të Sistemit të Drejtësisë. Bashkudhëtare të këtij rrugëtimi janë Avokatia e...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...

Malaj: Veliaj është çnjerëzor, po lë me pasoja psikologjike fëmijët

Ish-ministri i PS-së, Arben Malaj, ka kritikuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Teksa e cilëson si “arrogant” dhe “çnjerëzor”,...