E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Ekrem Spahiu

Etiketim: Ekrem Spahiu

1 shtator 1928 – 1 shtator 2018, 90 vjetori i Mbretërisë...

 Shpallja e Monarkisë domosdoshmëri kombëtare dhe e ligjshme Nga Ekrem Spahiu - Këtu e 90 vjet më pare, pikërisht me 1 shtator 1928, ora 09.12, Asamblea...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...