E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Eglantina Nasi

Etiketim: eglantina Nasi

Gjergj Buxhuku

Gjergj Buxhuku: Mbetjet, shteti s’e ka kryer detyrën

Flet për “Koha Jonë”, z.Gjergj Buxhuku, administrator i Përgjithshëm i “Konfindustria”-s Shteti nuk e kryen detyrën e tij ligjore për sigurimin e sasive të nevojshme...

Majlinda Keta: Kongresi është një mundësi për të rilindur PS-në

Flet për “Koha Jonë”, ish-eksponentja e njohur e Partisë Socialiste, Majlinda Keta  “Shqipëria nuk kishte vdekur që duhet të rilindte. Të vetmit që ishin në...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...