E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Egjipt

Etiketim: egjipt

Shikoni fotot/ Zbulohet varri me 50 mumie në Egjipt, midis tyre...

Arkeologët egjiptiane kanë gjetur 50 mumie që datojnë në Epokën e Ptolemeut (305-30BC), raporton Ministria e Antikiteteve. Mumiet, nga të cilat 12 pre tyre ishin...

Pas sulmit ndaj turistëve, vriten 40 xhihadistë në Egjipt

Pas sulmit me lëndë shpërthyese ndaj një autobusi me turistë në afërsi të piramidave të Egjiptit, ku humbën jetën 4 persona, 3 turistë e...

Pas sulmit ndaj turistëve, vriten 40 xhihadistë në Egjipt

Pas sulmit me lëndë shpërthyese ndaj një autobusi me turistë në afërsi të piramidave të Egjiptit, ku humbën jetën 4 persona, 3 turistë e...

Egjipt, shpërthen autobusi me turistë, raportohet për viktima

Një autobus me turistë ka shpërthyer  pranë piramidës së Gizës në Kajro. Mediat vendase raportojnë për të paktën dy viktima. Mendohet se dy turistë...

Zbulime në Egjipt, gjendet një varr i lashtë

Egjipti zbuloi një varr të lashtë, sarkofagë dhe artefakte të zbuluara në nekropolin e Thebanit të Al-Assasif, në qytetin jugor Luxor. Në një ceremoni...

Egjipt, zbulohet statuja me kokën e një njeriu dhe trupin e...

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një statujë me kokën e një njeriu dhe me trupin e një luani në tempullin faraonik të Kom Ombo në...

Salah kërcënon federatën egjiptiane: Plotësoni këtë kërkesë ose largohem!

Muhamed Salah ka marrë ftesë nga kombëtarja e Egjiptit edhe për ndeshjet që do të luajnë në fillim të muajit shtator. Gjithsesi këtë herë...

Bëhet një tjetër zbulim në Egjipt

Një projekt infrastrukturor në Egjipt u ndal, pasi punëtorët e ndërtimit gjetën një statimë të ngjashëm me sfinkth gjatë rrugëve në mes të tempujve...

E padëgjuar, gomari “shitet” për zebër

Me siguri mund të kemi menduar se rasti në fjalë ka ndodhur në Shqipëri por jo. Një kopsht zoologjik në Egjipt është akuzuar se...

Hapet sarkofagu misterioz që të gjithë e dinin të mallkuar (VIDEO)

Arkeologët egjiptianë hapën më në fund sarkofakun e zi 30 tonësh prej graniti. Në brendësi gjetën tre mumje të dekompozuara, si pasojë e ujërave...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...