E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Eduard Shalsi

Etiketim: Eduard Shalsi

​”Mbetjet”, Shalsi e Balla: Kemi bërë ndryshime në ligj, vijojnë konsultimet

Mazhoranca ka bërë ndryshime në ligjin për importin e "Mbetjeve". Lajmin e dhanë sot deputetët e PS, Eduard Shalsi dhe Taulant Balla, pas takimit...

Dhoma e Tregtisë, Shalsi: Me kthimin e ligjit Nishani diti të...

Deputeti socialist Eduard Shalsi, kryetar i komisionit të veprimtarisë prodhuese flet për dekretin e kthimit e ligjit për Dhomat e tregtisë në Kuvend. "Presidenti bëri...

Dëshmia e kreut të KLSH-së, reagon Shalsi nga Greqia: E pavlefshme,...

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj dëshmoi në Komisionin hetimor parlamentar të kërkuar nga opozita, në lidhje me rimarrjen në pronësi...

Shalsi: Rrezikonin të largoheshin kompanitë e riciklimit, ja pse e miratuam...

Kreu i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, Eduard Shalsi, njëherësh deputeti i PS-së deklaroi se ligji i ri për mbetjet përcakton ndarjen e tyre në...

Kostoja e plehrave sipas Shalsit

Albanian Stories Nga Rudina Xhunga/Kush punon në Top Channel, në Kashar dhe kushdo shkon i ftuar në emisionet e këtij televizioni, besoj e ka ndjerë...

Artur Zheji: Turpi i madh i Shalësit të vogël

Në seancën e turpit të miratimit të ligjit të plehrave, të datës 22 shtator, relatori i ligjit, deputeti Shalësi, ndër të tjera, u morr...

Pas “Ed Shalsit”, shtohen emrat e politikanëve nëpër kazanë (FOTO)

Kuvendi dje miratoi projektligjin që lejon importimin e plehrave, kjo me votat e PS-së. Sakaq, shoqëria civile, e cila duket se ka shtuar emrat...

Shalsi: Unë jam kundër importit të plehrave

Si iniciatorë i projektit për importin e plehrave, Eduard Shalsi ka thënë në fillim të Opinion se ai është kundër importit të tyre. Shalsi...

Import mbetjesh! Jo, faleminderit!

Mbetje te importuara nga cdo ane? Jo, faleminderit! Nje nisem e nje grupi deputetesh te Kuvendit-te gjithe te maxhorances, synon te ndryshoje ligjin “Per menaxhimin...

Ligji i plehrave përçan PS, Braçe: Nuk e votoj, rrëzon kauzën...

Tre vjet pasi Partia Socialiste bllokoi ligjin e qeverisë “Berisha” që lejonte importin e mbetjeve në Shqipëri, tre deputetë të mazhorancës kanë depozituar një...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...