E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Edmond panariti

Etiketim: edmond panariti

Mishi i bllokuar nga AKU, ish-ministrit i Bujqësisë: Mungon fletë analiza

Ish-ministri i Bujqësisë, deputet i LSI, Edmond Panariti ringre shqetësimin për sigurinë ushqimore. Ai hedh dyshime mbi asgjësimin e produkteve të sekuestruara nga AKU....

Shkurtimi i buxhetit për Bujqësinë, Panariti: Qeveria po e çon sektorin...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti ka reaguar përmes një shënimi në rrjetet sociale pas mbledhjes së djeshme të Komisionit të Ekonomisë,...

Panariti: AKU ka armë për të mbrojtur jo për të vrarë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, që në nisje të sezonit nuk ka ndalur punën e bllokimit të produkteve që janë jashtë çdo kushti higjeno-sanitar dhe...

Më të varfër dhe me tryezën bosh, kthim te talloni ushqimor?

Nga: Edmond Panariti Anketimi i Komisionit Evropian, ku shqiptarët mjerisht zënë vendin e parë në Evropë për ushqyerje të pamjaftueshme dhe kequshqyerje për të kursyer...

Skandali me vajin e ullirit, Panariti: Prodhues apo institucione “fake”

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti, përmes një postimi në facebook, shkruan se zbulimi i vajit të ullirit të falsifikuar në treg përbën një megaskandal...

“Fshati Akademik”, gusht dhe gunë

Nga: Edmond Panariti Në vëmendje të Akademisë së fshatrave, ose më shkurt të "Fshatit Akademik": Gusht dhe gunë!!... Viti Bujqësor rraskapites, po mbyllet dhe në...

Aksionet e AKU, Panariti: Autoritet Policor apo Kombëtar i Ushqimit?!

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti përmes një postimi ka reaguar rreth aksioneve të fundit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Ai përmes një reagimi në rrjetet...

Panariti: S’ka ulje të borxhit, një aventurë e paparë financiare

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti përmes një statusi në Facebook thotë se borxhi ndaj shqiptarëve ka pësuar rritje spektakolare. "Nuk ka ulje të borxhit  me...

Ish-ministri Panariti: Mishi në treg i damkosur me bojë aniline

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka ngritur shqetësimin mbi mënyrën se si tregohet mishi. Sipas tij, shqiptarët po konsumojnë mish të damkosur me bojë...

Panariti: ”Vdiq” diplomacia ekonomike, qeveria bllokadë Kosovës

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, shkruan në një postim në facebook se qeverisë i ka dështuar edhe diplomacia ekonomike. Deputeti i LSI-së, thotë se aplikimi...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...