E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Edmond panariti

Etiketim: edmond panariti

Përmbytjet, Panariti: Duhet të shpallet gjendja e emergjencës

Nisur nga situata e përmbytjeve që kanë përfshirë të gjithë vendin, emisioni Repolitix në Report Tv po analizon shkaqet, ndërsa të ftuar janë Edmond...

“Buxheti i bujqësisë, i pamjaftueshëm” – Panariti përgjigje Peleshit për skemat...

Buxheti i Ministrisë së Bujqësisë për vitit 2018 është krejtësisht i pamjaftueshëm, ndërkohë që nuk i përafrohet as nivelit të vendeve të rajonit”. Deklarata është...

Ish-ministri: Qeveria rrit me propogandë buxhetin për bujqësinë

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka akuzuar qeverinë për propagandë për rritje artificiale që ka bërë për sektorin e bujqësisë. Duke komentuar buxhetin e 2018,...

Panariti, Ramës: Mos të të shkojë në mendje të marrësh lekë...

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, se do tu vihen matës edhe puseve të ujit, si mjet...

Pakicat kombëtare, Panariti: Ligji i ri do të krijojë probleme për...

Ish-ministri i LSI-së në një intervistë për “Koha Jonë”: Asnjë diskutim për reformën zgjedhore pa u siguruar dhe garantuar shkëputjen e krimit nga zgjedhjet Intervistoi:...

LSI, Panariti një sërë pyetjesh Ramës: Fole për shpartallimin …?

Ish-ministri i Bujqësisë, aktualisht deputeti i LSI, Edmond Panariti, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me nisjen e vitit të ri akademik ditën...

Urimi i Ramës nga ”Bujqësori”, ish-Ministri: U pyet për shpartallimin e...

Urimi i Kryeministrit Rama për këtë fillimviti akademik, u bë nga Universiteti Bujqësor i Kamzës, aty ku premtoi se do të hapet rruga e procesit...

Të pathënat e Edmond Panaritit: Kur më telefonoi Ilir Meta, mendova...

Ish-ministri i LSI-së, një herë në krye të diplomacisë shqiptare e më pas tek Ministria e Bujqësisë rrëfen për herë të parë disa detaje...

Akuzat e Ramës, ish-ministri i LSI-së merr në mbrojtje AKU-n: Po...

Ish-ministri i Bujqësisë nga radhët e LSI-së, Edmond Panariti ka komentuar sot deklaratat e fundit të kryeministrit të vendit, për të shkrirë zinxhirin komandues...

TVSH bllokon sinjalin, Panariti: E pabesueshme censura në një vend që...

Televizioni Shqiptar ka bllokuar sinjalin televiziv për transmetimin e seancave të Parlamentit në mediat kabllore në vend, duke kërkuar një pagesë në këmbim të...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...