Ballina Etiketimet Edmond panariti

Etiketim: edmond panariti

Panariti: Me ligjin e Kadastrës, Rama kërkon të instalojë diktatin dhe...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti teksa ironizon qasjen e kryeministrit Edi Rama ndaj shtetit dhe institucioneve të tjera, shprehet se përmes...

Panariti: Shqipëria nuk është palë në dialogun Prishtinë-Beograd

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, përmes një postimi në facebook, thotë se Shqipëria nuk është palë në dialogun Prishtinë-Beograd. ''Tendenca për të krijuar edhe...

Panariti: Cënimi i autonomisë Universitare skllavëron sistemin

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, përmes një postimi në facebook, thotë se cënimi i autonomisë Universitare skllavëron përfundimisht sistemin. ''Tetë kërkesat e studentëve janë...

Panariti: Kërkesat e studentëve janë minimaliste. Buxheti për bujqësinë, mjeran!

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti, ka folur në lidhje me situatën politike në vend, duke nisur që nga çështja e nxehtë...

Panariti: Mazhoranca shkel edhe mbi Kushtetutën për të mbështetur klientelën e...

Intervistë e deputetit të LSI-së, Edmond Panariti në emisionin 7 pa 5 në Vizion Plus. Të premten, mazhoranca ka rrëzuar nismën e opozitës për Vettingun...

Panariti: Investimi dhe fitimet për oligarkinë, ndersa taksat e tatimet për...

Nga Edmond Panariti Investimi dhe fitimet për oligarkine, ndersa taksat e tatimet për vegjeline! Ne një vend si Shqiperia, pa burse dhe pa tregje të...

Panariti: Si mund të zhvillohet një Reformë Zgjedhore, duke mbajtur politikanë...

Ka qenë i ashpër sot në Kuvend deputeti i LSI-së Edmond Panariti i cili bëri apel mazhorancës të votojë nismën e opozitës për vetingun...

Kërkesat e studentëve duhen plotësuar që sot

 Nga Edmond Panariti* Studentet tanë  me kerkesen e tyre minimaliste duan te mbeshteten të pakten sa gjysma e studenteve të Kosoves per arsim dhe kerkim...

Skandali me Unazën e Re, Panariti: Mirënjohje banorëve të Astirit që...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti ka reaguar në lidhje me skandalin e firmës së ndërtimit që ka marrë projektin e Unazës...

Mbledhja e qeverive në Pejë, Panariti: Rama mori rol që nuk...

Ish-ministri dhe deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti, ka komentuar mbledhjen  e zhvilluar dje në Pejë mes dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës....

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...