E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Edmond Arizaj

Etiketim: Edmond Arizaj

Për Muçin dhe Vojsavën e Skënderbeut (në libër tani)

Nga Edmond Arizaj-  “Nena e Skenderbeut ishte me origjine serbe”. Keshtu vijon te perplase kembet ne toke Mustafa Nano, edhe ne nje liber botuar se...

Titujt bombastikë dhe “pazari” me të vërtetën

Nga Edmond Arizaj -  Tragjike! Katastrofë! E paparë! Çfarë po ndodh? Ja çfarë ndodhi! Nuk do ta imagjinoni...mos e bëni këtë veprim...ja kush është...çfarë i tha... Janë...

Rrezikuam ekstremizëm fetar në ditën e tolerancës

Nga Edmond Arizaj Nuk e di sa real ishte, por unë të premten ndjeva rrezik. Një ditë që nisi me urime, me shënja dashurie, me...

A ta dhj*s pak dhe unë atdheun?

Nga Edmond Arizaj Jo se po marr leje. Në fakt askush nuk merr leje, as të paktën në ndërgjegje. I referohen Konicës, edhe përpiqen t’i...

Zoti fshatar, boll u qave!

Nga Edmond Arizaj/Ti qe po ankohesh se te erdhi lumi e te mbyti delet. Ti qe po shfryn per te gjitha qeverite. Ti qe po qahesh...

Betejë Ramës, jo stadiumit!

Nga Edmond Arizaj/A i duhej Shqipërisë “Rruga e Kombit”? shumë atëherë thanë jo. E kundërshtuan, e sulmuan, e akuzuan. Por Sali Berisha vendosi, dhe u...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...