E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Editorial

Etiketim: editorial

Historike/Pas 28 vitesh, studentët shënojnë ”Dhjetorin e dytë”

Nga Qamil Xhani  Protesta e studentëve në mbarë vendin, shënon Dhjetorin e dytë në historinë post komuniste në Shqipëri. Nëse në 1990, studentët dolën në...

Belgrade or Bruxelle, this is the question!

Nga Çim Peka Ka zgjatur shumë pak tryeza e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, në Durrës. Ky takim i quajtur “informal”, në fakt ka qenë thjesht...

Po vjen kriza presidenciale

Opozita ka bojkotuar çdo institucion politik që prej 18 shkurtit dhe nuk pranon të hyjë në zgjedhje, pa plotësimin e kushtit për qeveri teknike....

Sylvain Gamber ose vartësi poshtë ambasadores së BE, Romana Vlahutin

Nga Nikoll Lesi. Reforma që po bëhet në drejtësi është një gjë e shumëkërkuar nga të gjithë. Kurdoherë ka nevojë për ndryshime, reforma, etj pasi...

Pse LSDM e Zaev nuk flet për shtatë kërkesat e partive...

Nga Nikoll LESI Artikulli i Berat Buzhalës me titull "Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin” ishte i guximshëm, realist dhe i gjithëpranuar nga faktori...

Ç’do bëjë PD pas refuzimit?

Tre ditë më parë Partia Demokratike dhe aleatët e saj vendosën si kusht për pjesëmarrjen në zgjedhje dhe vijimin normal në Kuvend, votimin elektronik...

Guardia di Financa:Edhe në Itali ka drogë!

Kultivimi i drogës gjatë viteve të fundit është kthyer në një problem për Shqipërinë dhe vendet e tjera të rajonit. Si për çdo ngjarje,...

USA Today: Votoni për kë të doni, vetëm për Trampin jo!

SA Today është e vetmja gazetë e madhe amerikane që, në gjithë historinë e saj, nuk u ka bërë thirrje asnjëherë lexuesve të votojnë...

Në Parlament, “Punë qensh”!

Pavarësisht temës së debatit a është normale që Kryeministri dhe ish-Kryeministri të flasin me një gjuhë të tillë në Kuvend? Në seancë, diskutohen teza...

Gazeta “Koha Jone” 26 Prill 2016

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...