E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Blushi sfidon përsëri

Për të sfiduar kryetarin socialist Edi Rama, njëherësh edhe mbajtës i postit të Kryeministrit, për inate e mllef personale, ndaj këtë të fundit, nga...

Kongresi socialist dhe nostalgjia e vjetër e “sindromës së KPD”

Kongresi i 19 marsit ka rindezur zjarrin e vjetër të debatit brenda PS. Një parti e mësuar me këtë ritual që nga dita e...

Rama e Blushi, duel pa Kaubojs në mes

Kur doli “Kaubojsi” që tentoi ta bëjë qesharake, hyri Blushi për ta bërë serioze. Eshtë fjala për garën ende të supozuar për postin e...

“Koncesionet me më shumë lekë i mori një kameriere dhe një...

Intervistoi: Redjon Shtylla Deputeti Dashamir Tahiri shprehet se zgjidhja e çështjes çame mund të arrihet vetëm me rrugë juridike në gjykatën e Strasburgut. Në një...

Blushi, një garë e humbur, por një shërbim i vyer demokracie

 Nuk ka si të mos sjellë trishtim fakti që pas dy dekadash e gjysmë nga ndërrimi i sistemit dhe krijimi i pluralizmit në Shqipëri,...

Prova që Rama punoi kundër Metës

"Kjo është e qartë. Ata që i kërkuan Clifford Chance pastrimin e Metës sot, janë të njëjtët që i përdorën materialet e kësaj studioje...

Saimir Tahiri: Rama është votuar nga populli, kongresi formalitet

Ministri i Brendshëm dhe kreu i PS-së për Tiranën, Saimir Tahiri në një prononcim për mediat komentoi zhvillimet e selinë rozë. Ai u shpreh...

Rrëzohet akuza e “ BIRN” për Metën, sipas anglezëve të “Clifford...

Histeria mafioze dhe loja politike pothuaj 6-mujore kundër Ilir Metës mori goditje dje nga anglezët Procesi gjyqësor mes OSHEE-së dhe kompanisë së mbledhjes së borxheve...

Preç Zogajt për 21 janarin: E vërteta në spital, natën pas...

Preç Zogaj është një nga dëshmitarët dhe i lidhur në 21 janar dhe më pas me familjen e një prej të vrarëve, Aleks Nikës. Në...

Marko Bello: E ardhmja e PS në pikëpyetje

Ish-deputeti i PS, Marko Bello thotë se nëse Partia Socialiste nuk do të zhvillojë zgjedhje për kryetar, e ardhmja e saj do të jetë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Bëhu i marrë, jo i mjerë!

Nga: Rudina Xhunga Kur unë mbarova studimet e mia, ishin katër vitet e fillimit të tranzicionit shqiptar. Juve...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...