E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Rama pret ambasadorin Lu dhe kreun e SHISH-it në Kryeministri

Kryeministri Edi Rama është takuar sot paradite me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu. Takimi mes palëve ka nisur pak...

Ali Ahmeti refuzon Edi Ramën

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, ka refuzuar takimin e kërkuar nga Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama me krerët e partive shqiptare në Maqedoni. Mediat në...

Tahiri: Kemi përballë një korporatë që ka vënë nën thundër drejtësinë

Ministri i Brendshëm, njëherësh kreu i PS të Tiranës Saimir Tahiri ka shfrytëzuar një takim me gratë socialiste për të lëshuar sinjale të forta...

Rama, negocion për krizën në Maqedoni. Takime sekrete me politikanët shqiptarë

Kriza politike paszgjedhore në Maqedoni spostohet në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama ka thirrur në negociata sekrete krerët e katër partive shqiptare që morën deputetë në...

Rendimenti fiskal, Rama përballë Berishës

Nga Eduard Zaloshnja/Gjatë prezantimit të një projekti të ri të Bankës Botërore për qarqet e jugut, Edi Rama deklaroi se “refoma kundër informalitetit ka...

Mimoza Hajdarmataj: Edi Rama është zhdukur, nuk po firmos as VKM-të

Në një denoncim të hapur, deputetja e Partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj, ka bërë me dije se Kryeministri Edi Rama prej disa kohësh nuk është më...

Kërcënohet kryeministri Rama: Kujdes Edvin se mund të shkosh në p.s!

Rilindja Demokratike, organi zyrtar për shtyp i PD-së ka “kërcënuar” nëpërmjet një artikulli të publikuar ditën e djeshme, vetë Kryeministrin Edi Rama. Në artikull...

Braçe: Zoti Prokuror, e dëgjuat Berishën? Pranoi vrasjet e 21 janarit...

Nga Erjon Braçe Mbase eshte e pazakonte ti drejtohesh nje prokurori nga ketu, por duhet; une mendoj se duhet. Prokuror, nuk di nese ju keni mundur...

Deklaratë e fortë /Sali Berisha: Me 21 janar Rama po të...

Deklaratë e fortë e Sali Berishës tek Sokol Balla.  Ish-kryeministri kishte një ditë të lodhshme dhe përballje me PS. Pas përballjes me Taulant Ballën,...

PD: Venecia foli qartë, jo vetting me drejtorët e Edi Ramës

Deputeti i PD Oerd Bylykbashi ka reaguar sot për qëndrimin e Kryeministrit Edi Rama për opinionin e Komisionit të Venecias. Bylykbashi thotë se Venecia...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...