E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

LSI: Çdo ditë e më shumë po konfirmohen lidhjet e Edi...

Sekretari i Përgjithshëm dhe deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari në një konferencë për shtyp sulmoi ashpër qeverinë “Rama”. Në një dalje nga selia e...

Tushaj: Institucioni i kryeministrit, më qesharaku në Shqipëri

Intervista e deputetit të LSI-së, Viktor Tushaj në emisionin “7pa5”, Vizion Plus Marrëdhënia me Parlamentin, kjo marrëdhënie e kushtëzuar me Parlamentin, edhe sa do të...

“Lleshi”, Manjani: Statusi i ushtarakut ishte pengesë, Rama arrogant

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ komentoi debatin e krijuar pas ngërçit për emrin e Sandër Lleshit,...

Sandër Lleshi si një PPP banale

Nga Andi Bushati - Pavarësisht se u mvesh me petkun hijerëndë të një debati konstitucional, ajo që përplasi Ramën me Metën po rezulton të ketë...

Rama pranoi se shkeli Kushtetutën me propozimin e një ushtaraku si...

Një javë më parë nga salla e Parlamentit, kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e shtetit se kishte shkelur Kushtetutën me mos dekretimin e Sandër...

LSI ka 10 pyetje për Ramën: Shqipëria në moment kritik

Sekretari i Përgjithshëm dhe deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari në një konferencë për shtyp, deklaroi se Shqipëria ndodhet në një moment kritik. Braimllari tha...

Lleshi i dërgon letër Presidentit Meta, flet si general: Më hiq...

Në Twitter-in e Edi Ramës, është publikuar kërkesa e zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi për Presidentin e Republikës, Ilir Meta. ''Ja edhe kërkesa e zv.ministrit...

Skandali, Rama propozon për ministër një Gjeneral aktiv

Me propozimin e Sandër Lleshi si ministër të Brendshëm, duket se kryeministri Edi Rama është përfshirë në një puç kushtetues. Rama pranon se Lleshi...

Edi Rama: Ja si mund të ishte shmangur krisja e “herës...

Letra e Kryeministrit Edi Rama drejtuar Presidentit Ilir Meta  I nderuari zoti President i Republikës, Pasi u njoha me shkresën Tuaj drejtuar ministres së Mbrojtjes, nuk...

Rama në Kuçovë: 220 milionë lekë investim, rritje rrogash prej 19%...

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në Kuçovë, aty ku para ushtarakëve, dhe ministres së Mbrojtjes, ka bërë prezantimin e Buxhetit të vitit...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...