E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Kryemadhi: E kemi në dorë ta rrëzojmë Ramën edhe me votë,...

Kryemadhi: Nuk e dikton Edi Rama axhendën e opozitës, por e kundërta. Jemi ne që e kemi në dorë ta rrëzojmë edhe me votë,...

Kryetarja e LSI: Pse Rama nuk po i dëmshpërblen banorët e...

Nga Shkodra, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar sërish çështjes së banorëve të ''Unazës së Re'', për të cilët tha se ata duhet...

Kim Mehmeti: Edi Rama si Linda Morina

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti ndodhet në Tiranë për të promovuar veprën e plotë të tij të publikuar në 4 vëllime në panairin e...

Rama: Dryn bixhozit, 500 mln euro i kthehen familjeve shqiptare

Duke folur për efektet pozitive që do i sjelli familjeve shqiptarë të prekura nga bixhozi, kryeministri Edi Rama tha se “në një llogari të...

Rama e pranon: Kam luajtur një herë bixhoz. Si u ndjeva...

Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer si asnjëherë më parë eksperiencën e tij të parë me bixhozin. Ishte pyetja e moderatores Ola Bruko në emisionin...

Pas dekretit flet Kryeministri Rama: Nëse ka vullnet, ka gjithmonë një...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pasi Presidenti Meta firmosi dekretin për emërimin e Sandër Lleshajt në postin e Ministrit të Brendshëm. Shefi i...

Deputeti në zyrën e Ramës, i nxjerr ”sekretet” (FOTO)

Deputeti i PS-së, Fate Velaj ka publikuar në rrejtin social facebook, një foto nga një cep i zyrës së kryeministrit Edi Rama. Kështu shprehet...

Dash Shehi: Rama si Enver Hoxha, të merr shtëpinë dhe të...

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi, ju ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj, që të dëmshpërblejnë banorët me çmimin...

Kryeministri Rama nxjerr fotot e rralla: Të papërsëritshme

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një kolazh fotosh nga Ekspozita "Rituali Fotografik i Marubit". Sipas Ramës kjo ekspozitë do të...

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin...

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e një interviste ku Mustafa Nano interviston Mustafa...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...