Ballina Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Protesta te Unaza. Presidenti: Të gjendet zgjidhje e drejtë për banorët...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar për situatën e krijuar pas protestave të banorëve në zonën e Unazës së Re. Në një deklaratë...

(Foto) Plasin djegiet dhe protestat te Unaza e Re, qytetarët bllokojnë...

Banorët e zonës së "Astrit" kanë zhvilluar sot protestën e radhës kundër vendimit të qeverisë për prishjen e banesave nga ndërtimi i Unazës së...

Eshtrat e Frashërit në Atdhe/ Rama: Shërbestar i Mëmëdheut

‘Një mishërim dhe një shërbestar i mëmëdheut sipas kokës së tij’- kështu e konsideroi kryeministri Edi Rama, Mid’hat Frashërin, në një fjalim të gjatë...

Rama takon koordinatorët: Reforma në shërbim të njerëzve është reale

Si çdo të mërkurë, edhe sot, kryeministri Edi Rama, ka mbledhur në sallën e Hartave në Kryeministri koordinatorët e Bashkëqeverisjes ku ka zhvilluar një...

”Lart e më lart”, pensionistët batuta me Ramën: Ku të shkoj?

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me qytetarët që kanë gjetur zgjidhje në platformën Shqipëriaqëdua.al. Shefi i qeverisë apeloi sot që qytetarët të vazhdojnë që...

Protestat te ‘Unaza e Madhe’, Rama nuk tërhiqet: Rruga do bëhet

Kryeministri Edi Rama tha se qeveria nuk do të tërhiqet nga projekti i ndërtimit të Unazës së Madhe, pavarësisht kundërshtimeve të banorëve. I ftuar në...

Qeverisja dhe dekreti i ministrit, Edi Rama përballë gazetarëve

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Repolitix’ në Report Tv. Shefi i qeverisë ishte përballë një paneli...

Mustafa Nano: Problemi që kam unë me Ramën

Në librin e tij në formë autorrëfimi me titull “Provocateur”, gazetari Mustafa Nano ka zgjedhur të “provokojë” vetveten, duke i bërë vetes intervistë. Në një...

LSI: Çdo ditë e më shumë po konfirmohen lidhjet e Edi...

Sekretari i Përgjithshëm dhe deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari në një konferencë për shtyp sulmoi ashpër qeverinë “Rama”. Në një dalje nga selia e...

Tushaj: Institucioni i kryeministrit, më qesharaku në Shqipëri

Intervista e deputetit të LSI-së, Viktor Tushaj në emisionin “7pa5”, Vizion Plus Marrëdhënia me Parlamentin, kjo marrëdhënie e kushtëzuar me Parlamentin, edhe sa do të...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...