E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Edi Lesi

Etiketim: Edi Lesi

Hidhni një sy nga qyteti i 6 i Shqipërisë, 15 minuta...

Nga Edi Lesi Nëse ke fat dhe udhëton në një orar pa trafik, nga qendra e Tiranës drejt Veriut, për 10 ose 15 minuta gjendesh...

Përplasja me artistët, Rama do lërë dhe grimcat e fundit të...

Nga Edi Lesi - Përplasja mes qeverisë dhe artistëve është një betejë moralisht e fituar që në krye nga njerëzit e teatrit. Kjo, jo thjesht...

Sekondat në këmbë mes qeverisë së Tiranës dhe Prishtinës

Nga Edi Lesi - Ministri i Infrastruktures se Kosoves, Pal Lekaj, ka reaguar lidhur me pergaditjen e qeverise shqiptare per te rivendosur pagesen e rruges...

“Rama po përdor metoda policeske”

Nga Edi Lesi -  Falë televizioneve informative ke shansin të besh nga divani udhëtime të shpejta nëpër botë dy tre here ne dite. Meson zhvillime...

Qershori i mbramë i Edi Ramës

Qershori ka rezultuar muaji më me fat deri tani për Edi Ramen, muaj që ka shënjuar gurët kilometrike të karrierës së tij. Qershor 2013,...

Gaz Bardhi prish rehatin e bosëve të debatit, ja pse Muç...

Nga Edi Lesi Pse solli kaq shumë trazim në Opinion, Gazment Bardhi Ditet e fundit, një djalë i ri, i hijshëm me sqime, po dhe me...

Ku ia kalon Rama, Nolit dhe Konicës

Nga EDI LESI Në të gjitha shakatë e bollshme që ka bërë Edi Rama, nga më të dendurat në fushatë e ato të përditshmet në qeverisje,...

“Kush është pa urdhër-arresti në këtë tavolinë?”

Pas lëshimit të urdhër arresteve nga prokuroria për ish-zyrtarë të lartë policie, ka reaguar edhe këshilltari kreut të PD, Edi Lesi. Me një foto të...

Zoti Kryeministër! Më detyroheni 50 mijë lekë!

Nga Manjola Zeka Kjo është një histori e 13 viteve më parë. Prej vitesh mbuloja problemet sociale në gazetën “Koha Jonë”. Intervistat, reportazhet, portretet njerëzorë,...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...