E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet E drejta e autorit

Etiketim: e drejta e autorit

Brandet dhe e drejta e autorit – 870 aplikime për regjistrim...

Mbikëqyrja e të drejtave të autorit, të markave, brandeve e gjithçka ka të bëjë me të drejtën industriale do të trajtohet nga ekspertë të...

Taksa/Ja sa do të paguajnë lokalet për të drejtën e autorit

Metodologjia dhe tarifat për veprat e mbrojtura nga ligji i autorit nga Sporteli Unik- përfaqësuesi i Agjencive për të drejtat e Autorit- do të...

Fuqizohet e drejta e autorit

Miratohen 3 vendime të rëndësishme për reformimin e plotë të ligjit për të drejtat e autorit Pas miratimit të ligjit të ri për të drejtat...

Hyn në fuqi ligji për të drejtën e autorit

Ka hyrë në fuqi ligji për të drejtat e autoriti miratuar në Kuvendin e Shqipërisë në 31 mars 2016. Ligji shënon një ndryshim të rëndësishëm...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...