E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Durres

Etiketim: Durres

FOTO/ Nënën ja vrau babai, 6 jetimët apel shtetit në ditën...

Gjashtë fëmijët e familjes Shaholli në Durrës, nëna e të cilëve Ardiana, u vra mizorish nga babai i tyre, Çlirimi, janë bërë gati për...

Shkolla mes kazinove në Durrës, prindërit tregojnë shqetësimin

Shumë pak metra larg një subjekti ku ushtrohet aktiviteti i lojërave të fatit, ndodhen një shkollë 9-vjeçare dhe një gjimnaz në qytetin e Durrësit. Rreziku...

Shkollë mes kazinove

Me nisjen e vitit të ri shkollor, rinis edhe shqetësimi i prindërve. Një subjekt lojërash fati e ushtron aktivitetin në Durrës vetëm pak metra...

Durrës, siguria ushqimore në pikëpyetje, qytetarët të shqetësuar

Siguria ushqimore është problem edhe për konsumatorët e Durrësit, të cilët shprehen se blejnë produkte pa etike apo date skadence. Disa tregtarë kane filluar të...

Përmbytjet në Durrës, pastrohet kolektori pas 36 vitesh

Pas 36 vitesh ndërprerje ka nisur puna për pastrimin e kolektorit kryesor të Durrësit që mbledh ujërat e shiut nga hyrja e portit në...

Ekstradimi i Nezar Seitajt! Të gjithë në shkelje, por askush “me...

Një hetim 3-mujor i Prokurorisë së Durrësit mbi procedurat e ekstradimit të Nezar Seitajt ka zbuluar shkelje përgjatë gjithë zinxhirit të vendimarrjes nga gjashtë...

Sot para Vetingut prokurori i Apelit të Durrësit, si ka ndyshuar...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit rifillon të enjten procesin e rivlerësimit me seancën dëgjimore të prokurorit të Apelit të Durrësit, Bujar Hoti. Ai është...

Shira të dendur në Durrës, përmbyten rrugët e qytetit bregdetar

Reshjet e dendura shkaktuan përmbytje në disa zona ku situata më problematike paraqitet në rrugën ‘Skënderbe’, ku rrugët jane bërë të pakalueshme. Probleme ka edhe...

”Eksodi” nga Durrësi, 10 mijë pasagjerë drejt Italisë

Vetëm dy ditët e fundit, në Portin e Durrësit janë nisur 7 tragete drejt Italisë me 10 mijë pasagjerë e 3200 mjete. ''Rrugët janë...

Vdekja e 56-vjeçares, reagon Spitali i Durrësit

Spitali i Durrësit, reagon pas akuzave të familjes të së ndjerës, Ervehe Dedaj e cila ndërroi jetë në Urgjencën e këtij qyteti. Në deklaratë...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...