E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Duka

Etiketim: duka

Reagon pas ndeshjes edhe Duka: Panuçin jam munduar ta mbështes

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur pas fitores 1-0 me Uellsin. Kreu i FSHF-së ka vlerësuar faktin që skuadra reagoi dhe tha...

Zgjedhjet vendore, Duka: Do t’i kërkojmë Bashës një bashki

Agron Duka, kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste, do t'i kërkojë Lulzim Bashës si kryetar i Koalicionit opozitar, ti besojë Përzgjedhjen e kandidatit në një...

Alarmi/ Duka: TAP po përfundon, me çfarë do zëvendësohet ky investim?...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka thotë se tashmë që punimet e gazsjellësit TAP po shkojnë drejtë përfundimit problemi që shtrohet është se...

Kongresi i UEFA-s, Duka takon Infantinon. Ja cilët ishin pjesëtarët e...

Një delegacion i FSHF-së ka qenë prezent në punimet e Kongresit të 42-të të UEFA-s, mbajtur në Bratisllavë të Sllovakisë. Presidenti i FSHF-së, z.Armand Duka,...

Presidenti i FIFA-s uron Dukën: Forcë dhe sukses për sfidat që...

Pas kreut të UEFA-s, z.Aleksandër Ceferin, vjen edhe urimi i Presidentit të FIFA-s, z.Gianni Infantino, i cili përcjell në emër të tij dhe të...

Lila dhe Lala të parët që urojnë Dukën pas fitores (FOTO)

Në fushatën për kreun e ri të FSHF-së shumë futbollistë të njohur të kombëtares sonë kanë shprehur mbështetjen e tyre në favor të Dukës....

Duka “ngacmon” Finon: Mos rri aq larg, se nuk i dihet...

Asambleja e Përgjithshme Zgjedhore ka nisur dhe pritet që anëtarët e Federatës Shqiptare të Futbollit të votojnë për presidentin e ri dhe Komitetin Ekzekutiv. Bashkim...

Fino: Duka ka nisur të telefonojë votuesit e Asamblesë Zgjedhore

Kandidati për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, Bashkim Fino ka reaguar pak minuta më parë duke denoncuar një rast. Sipas tij, Duka ka...

Aleatët e PD-së: Ramës po i mbaron koha

Krerët e partive  të opozitës aleate të PD-së po mbajtën fjalën para protestuesve të vendosur para Kryeministrisë. Të heqim këtë qeveri të mallkuar nga kurrizi Fatmir...

EKSKLUZIVE/ Ish-gjyqtari Shpëtim Hala: Jam zyrtarisht kandidati i tretë për në...

Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë zgjedhjet për presidentin e ri më datën 7 shkurt. Pas kandidimit të Dukës dhe Finos, sot është...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Standardi 13 mln dhe borxhi i fshehur

Nga: EDUARD ZALOSHNJA Segmenti i Rrugës së Kombit, Rrëshen-Kalimash, pati një kosto mesatare prej 13 milionë eurosh për...

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...