E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Çunat në radhë për një foto me Duan (FOTOLAJM)

Njëri më sharmant se tjetri, veshur me kostum e kravatë, djemtë shqiptarë në koncertin që u organizua mbrëmë në Romë e kanë shndritur skenën. Pas...

Dua Lipa pas koncertit për Skëndërbeun: Të thuash se jam krenare...

Të hënën u zhvillua në Vatikan një koncert në nder të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeu. Pjesëmarrës në mbrëmjen e madhe ishin shumë emra...

Deputeti i PS selfie me Duan në Vatikan: Ishte e gjatë...

''Të bashkuar në muzikë në kujtim të Skënderbeut'' në Vatikan, ishte koncerti që mblodhi yjet shqiptarë. Të pranishëm në këtë eveniment ishin edhe përfaqësues...

Nga Ermal Meta te Dua Lipa, yjet shqiptare koncert për Skënderbeun

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Cesari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Rame Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli. Këta janë...

”New Rules” e Dua Lipës vijon të thyejë rekorde

Hiti i Dua Lipës ''New Rules'' vazhdon të thyejë rekorde edhe një vit pas publikimit. Kënga ka arritur 1.5 miliardë klikime në YouTube duke...

Dua Lipa fiton çmimin e rëndësishëm në “BAMBI Awards”

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, po vazhdon me suksese në arenën ndërkombëtare. Në Berlin u ndanë sërish çmimet BAMBI, njërin prej tyre e mori këngëtarja...

Prishtinën apo Londrën? Dua zgjedh…(VIDEO)

Dua Lipa, këngëtarja e talentuar shqiptare, lindur në Prishtinë por rritur në Londër tashmë është me famë ndërkombëtare. Fansat e saj i ka në...

Dua Lipa flet për refugjatët

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Kjo ka bërë që bukuroshja jonë të jep intervista të ndryshme,...

Dua Lipa i jep një mesazh të rëndësishëm botës

Dy emrat e njohur të kinematografisë botërore Orlando Bloom dhe Liam Neeson janë bërë pjesë e fushatës së rëndësishme të UNICEF-it. Bashkë me to...

Një burrë bën bashkë yjet që nderojnë Shqipërinë

Me rastin e mbylljes së “Vitit Kombëtar të Skënderbeut” Ambasada e Republikës së Shqipërisë organizon koncertin “Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”, që bën...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...