E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Dronë

Etiketim: dronë

Dronë dhe helikopterë, masa të forta sigurie për panairin ndërkombëtar të...

Më shumë se 5.000 forca të policisë lokale, por edhe nga Athina janë mobilizuar në operacionin e sigurisë, në prag të hapjes së panairit...

Kolumbia i shpall luftë me dronë kokainës

Dronët do të shërbejnë në betejen e shtetit kolumbian me trafikantët e kokainës.  Presidenti i këtij vendi, Juan Manuel Santos, ka autorizuar përdorimin e...

Rusia krijon “rrezen e vdekjes”, shkatërron dronat 1 km larg

Zyrtarët rusë kanë zbuluar një “armë me rreze” që mund të çaktivizojë dronët. Mostra e parë e armës është zbuluar në ekspozitën sekrete të Ministrisë...

Drogë në burgun e Larisës, shqiptarët plan me “drone”

Disa të dënuar shqiptarë në burgun e Larisës, kanë dashur lëndë narkotike dhe me një mënyrë të pazakontë, ata përdorën teknologjisë. Nëpërmjet dronit, ata janë përpjekur...

Shpërthen diga, vala gjigante (Foto)

Kohët e fundit përdorimi i dronëve, sjell për publikun imazhe dhe vende të magjishme, e tillë si rasti në Kinë. Foto spektakolare me dron...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...