Ballina Etiketimet Dronë

Etiketim: dronë

Dronë dhe helikopterë, masa të forta sigurie për panairin ndërkombëtar të...

Më shumë se 5.000 forca të policisë lokale, por edhe nga Athina janë mobilizuar në operacionin e sigurisë, në prag të hapjes së panairit...

Kolumbia i shpall luftë me dronë kokainës

Dronët do të shërbejnë në betejen e shtetit kolumbian me trafikantët e kokainës.  Presidenti i këtij vendi, Juan Manuel Santos, ka autorizuar përdorimin e...

Rusia krijon “rrezen e vdekjes”, shkatërron dronat 1 km larg

Zyrtarët rusë kanë zbuluar një “armë me rreze” që mund të çaktivizojë dronët. Mostra e parë e armës është zbuluar në ekspozitën sekrete të Ministrisë...

Drogë në burgun e Larisës, shqiptarët plan me “drone”

Disa të dënuar shqiptarë në burgun e Larisës, kanë dashur lëndë narkotike dhe me një mënyrë të pazakontë, ata përdorën teknologjisë. Nëpërmjet dronit, ata janë përpjekur...

Shpërthen diga, vala gjigante (Foto)

Kohët e fundit përdorimi i dronëve, sjell për publikun imazhe dhe vende të magjishme, e tillë si rasti në Kinë. Foto spektakolare me dron...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Djegia e mandateve për të mos hequr dorë nga shpresa për Shqipërinë

Nga: Neritan Sejamini Kam qenë kundër çadrës së opozitës dy vjet më parë, siç isha, pas hyrjes në...

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...