E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Droge

Etiketim: droge

Drogë nga Shqipëria në Maqedoni, goditet grupi i trafikantëve

Rreth 60 kg lëndë narkotike janë kapur sot nga policia kufitare perëndimore në Maqedoni. Sipas mediave në Maqedoni, sasia e bllokuar  është e llojit...

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, 5 shqiptarë në pranga dhe...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia italiane ka ekzekutuar 6 urdhër arrestimi ndaj 5 shtetasve shqiptarë e 1 shtetasje italiane me...

Kapet drogë në Lezhë, arrestohet 46 vjeçari. Emri

Pas nje aksioni të policisë së qytetit të Lëzhës janë sekuestruar 94 kg hashash. Po sipas njftimeve të kësaj policia është arrestuar një përson i...

Shpërndanin droga të forta, kapet grupi

Tre persona janë vënë në pranga nga policia në Lushnje në sajë të operacionit të koduar “Louse”, pasi dyshohen si shpërndarës të lëndëve narkotike...

Rrokaj: Ne duam një Shqipëri që i përket rinisë, një Shqipëri...

Deputeti i LSI-së në Qarkun Vlorë, Shezai Rrokaj në takimin me strukturat e LRI-së në zonën e tij elektorale deklaroi se e vetmja gjë...

Mbytet gomonja plot me drogë në afersi të Sazanit

Eshtë përmbysur një gomone në afersi të Sazanit. Burmet policore bëjnë me dije se janë shpëtuar dy shqiptarë dhe një italian që duket se...

SMS-ja e avokatit të Lul Berishës, ja si i shpëtoi arrestimit

Ditën e djeshme, policia zhvilloi një sërë aksionesh të befta në Shijak dhe në Durrës. Pas arrestimit të anëtarëve të grupit kriminal Avdylaj, operacioni...

Sekuestrohen armë e drogë, 5 të arrestuar në Tiranë, 2 në...

"Forca e Ligjit" ka goditur dy raste të armëmbajtjes pa leje dhe katër raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale...

Kontrolle “blic” në Librazhd, i riu tentoi të shiste kanabis pranë...

Kanë vijuar aksionet për identifikimin dhe goditjen e personave, të cilat dyshohen se shpërndanin lëndë narkotike, por gjithashtu janë kryer edhe kontrolle “blic” për...

I riu shqiptar kapet në natën duke udhëtuar drejt Greqisë me...

Një 19 vjeçar nga Shqipëria u arrestua nga policia greke pak pas mesnatës së shkuar në Thesprotia, duke trafikuar rreth 16 kg lëndë narkotike...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...