E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Droga

Etiketim: droga

Droga kapërcen vjedhjet si shkak për burgosjen e shqiptarëve

Popullsia në sistemin e burgjeve në Shqipëri ra me 9% në vitin 2017 krahasuar me 2016-n, e shkaktuar nga rënia e të burgosurve për...

Krimi në 3 muaj, INSTAT: “Skifterët” bëjnë kërdinë, rritet numri i...

Droga, vjedhja e banesave, vjedhja e aktiviteteve tregtare janë ndër krimet që përgjatë tremujorit të tretë të 2018 kanë shënuar rritje. Ndalur tek vrasjet ato...

FOTO/ Zbardhen detajet, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar sot...

Policia e Shtetit ka dhënë detaje për operacion antidrogë të përbashkët me Policinë greke. Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë transportuesi...

Dosja “Tahiri”, prokurorët takim për provat e fundit

Grupi i prokurorëvë që kanë në hetim dosjen "Tahiri" do të mblidhet sot për të vendosur në lidhje me fatin e kësaj dosje, nëse...

Vasili: Ç’hall e çmendi Albkontrollin që ngatërron Ballën me Salianjin?

Që prej ditës që PD-ja denoncoi udhëtimet e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla me trafikantin e drogës, akuzat dhe kundërakuzat politike...

LSI: Aksion Kombëtar, të shpëtojmë shkollën nga droga

Është rritur numri i adoleshentëve që konsumojnë hashash dhe këtë e bëjnë edhe në ambientet e shkollës. Ndaj këtij shqetësimi, LSI-ja do të nis...

Mehmetaj: LSI plan konkret për çlirimin e shkollës nga droga

Është rritur numri i adoleshentëve që konsumojnë hashash dhe këtë e bëjnë edhe në ambientet e shkollës. Ndaj këtij shqetësimi ka reaguar edhe LSI-ja....

FOTO/ Zbulimi skandaloz, ja si shitet droga në gjimnazet e Tiranës

Emisioni “Stop” ka kryer një investigim në disa nga shkollat e mesme të Tiranës, aty ku lëndët narkotike shiten e blihen në mes të...

Droga në Lecce, Nishani: Krimi vazhdon punën, asnjë shpjegim nga qeveria...

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas sasisë së 500 kg drogë që u kapën dje në Lecce të Italisë, ku mes 4 të arrestuarve,...

PD, Strazimiri: Rama, garant i bosëve të drogës, moskapja e tyre...

Deputeti Gent Strazimiri, në një deklaratë në selinë e Partisë Demokratike, lëshoi akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Nga selia blu, Strazimiri...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...