Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

Dritan Kaba: Oligarkia në protestë?!

Nga Dritan Kaba Ndodh vetëm në Shqipëri. Marrshim proteste nga oligarkët. Po protestojnë për të drejtat e tyre!!! Nuk i mbushin koncensionet e dhëna nga...

Dritan Kaba: Zgjohu Grida!

Nga Dritan Kaba/ ZGJOHU GRIDA! Grida ka dale tre here ne TV dhe ka thene te njejten gje per LSI. Zgjohu Grida nga gjumi! Bej ndonje pune, jo...

Ulërimë për drejtësinë

Nga Dritan Kaba Këto do të bëjnë drejtësinë, injorantë të klasit të parë. Nga këta presim të rregullohet drejtësia. SKANDAL dhe TURP Tani këta do të japin...

Kjo është “Rilindja”, të gjithë aplikojnë për loto në SHBA

Nga Dritan Kaba Lajmi i lotarisë, më i klikuari Lajmi më i klikuar është njoftimi i Ambasadës së SHBA-së për lotarinë. Këtë vit do të bëhen 400...

Mbikalimi pret lejen e liderit

Nga Dritan Kaba Ky ështe mbikalimi tek shkolla teknologjike. Ka mbi 50 dite qe mbikalimi ka mbaruar, por mijera qytetare duhet te rrine me ore...

Realiteti dhe fasada e drogës

Nga Dritan Kaba Bene mbledhje, "operacione" sekrete. Moren pjese 1 mije e kusur police, me mijera litra nafte. U lodhen operatoret duke xhiruar. Si perfundim,...

Nga Karta e Adriatikut tek ekstradimi i Morinës

Kryeministri Rama ka takuar me dhjetëra herë Vuçiçin, ndërsa, kërkova në Google, e vetmja vizitë e Ramës në Kroaci daton para shtatorit 2013 dhe...

LSI i përgjigjet Ramës: Të bllokuam të sillje plehrat e Europës...

Pas ligjëratës së gjatë të Kryeministrit Edi Rama sot në komunikimin javor ka ardhur dhe reagimi i përfaqësuesve të LSI-së. Dritan Kaba, këshilltar i...

“Takimi Rama-Nano tregon se socialistët e vërtetë e kanë braktisur Rilindjen”

Ditën e sotme është raportuar për një takim që ka zgjatur dy orë mes Kryeministrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit të PS-së, Fatos Nano. Për shkak...

Ironia me spotin e Ramës: Si rritet ekonomia me gjoba?

Kryeministri Edi Rama ka postuar një spot elektoral, ku shfaqet si polic rrugor. Në spot Rama thotë se gjobat e vëna përdoren për spitale, shkolla...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...